Wypowiedzi po ŁKS – Pogoń

Drużyna

Wypowiedzi po ŁKS – Pogoń

21.08.2023

21.08.2023

Pomeczowe wypowiedzi trenerów Jensa Gustafssona i Kazimierza Moskala oraz pomocnika łodzian Michała Mokrzyckiego po niedzielnym meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym piłkarze ŁKS-u pokonali 1:0 Pogoń Szczecin.

Jens Gustafsson (trener Pogoni): Dla nas to brutalna porażka. Kiedy przegrywa się w ostatniej akcji meczu, zawsze jest to trudne. Gdybyśmy wyjechali stąd z jednym punktem byłoby OK, tym bardziej że nie jesteśmy w optymalnej dyspozycji. Nie możemy długo nad tym rozmyślać. Trzeba iść dalej i kontynuować swoją pracę.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS-u): Zagraliśmy chyba najlepszy mecz w sezonie. Pogoń to bardzo silny zespół, grał w najmocniejszym składzie. Pokazaliśmy charakter. Atmosfera, która jest na stadionie bardzo nam pomaga i zawsze robi swoje. Poza tym na pewno czas sprzyja tej drużynie. Musimy być odważni i odpowiedzialni.

Po szkoleniowcach głos zabrał też piłkarz ŁKS-u, Michał Mokrzycki.

Michał Mokrzycki (piłkarz ŁKS-u): Pokazaliśmy charakter, graliśmy do końca. To ważne, żeby wierzyć do ostatniego gwizdka. […] Mamy wspaniały doping. Chce się grać dla tych kibiców. Czujemy ich wsparcie. I fajnie, że możemy się razem cieszyć po takich momentach.