Sparing: ŁKS – Puszcza 0:0

Sparing: ŁKS – Puszcza 0:0

09.07.2024

Na koniec zgrupowania w Woli Chorzelowskiej piłkarze ŁKS-u zremisowali bezbramkowo z Puszczą Niepołomice.

Trener Jakub Dziółka dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie względem wygranego przez łodzian sparingu ze Stalą Mielec (3:1), desygnując do gry strzelców goli (i przy okazji „rezerwowych” z tamtego spotkania) czyli Antonio Majcenica, Jędrzeja Zająca i Huseina Balicia. Ostatni z wymienionych dwukrotnie zagroził bramce Puszczy, natomiast po drugiej stronie boiska najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Artur Siemaszko po szybko wyprowadzonej przez niepołomiczan kontrze, lecz trafił tylko w słupek.

W drugiej połowie nieco więcej z gry mieli łodzianie, oni także częściej inicjowali akcje ofensywne, ale żadna z tych prób, podobnie jak te podjęte przez przedstawiciela PKO BP Ekstraklasy, nie przyniosła efektu w postaci gola. Dwukrotnie bliski tego był znów Husein Balić, jednak najpierw jego strzał w ostatniej chwili zablokował obrońca (wcześniej ładną akcją skrzydłem popisał się Antoni Młynarczyk), a kilkanaście minut później po dośrodkowaniu Kamila Dankowskiego Austriak trafił piłką w poprzeczkę (choć należy tu dodać, że zdaniem arbitra znajdował się na pozycji spalonej).

Ełkaesiacy wtorkowym spotkaniem z Puszczą Niepołomice zakończyli zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej. Jeszcze dziś, po odnowie biologicznej, drużyna wyruszy w drogę powrotną do Łodzi, gdzie będziemy kontynuować przygotowania do inauguracji sezonu.

Mecz sparingowy (Wola Chorzelowska) | ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice 0:0

Składy:

• ŁKS: Łukasz Bomba – Kamil Dankowski (64, Marcel Wszołek), Levent Gülen (46, Artemijus Tutyškinas), Adrien Louveau, Antonio Majcenić (46, Piotr Głowacki), Mateusz Kupczak (64, Aleksander Iwańczyk), Michał Mokrzycki (46, Mateusz Wysokiński), Pirulo (64, Jan Łabędzki), Maksymilian Sitek (75, Kelechukwu Ibe-Torti), Jędrzej Zając (46, Antoni Młynarczyk), Husein Balić (64, Alan Siwek). Trener: Jakub Dziółka.
  • Puszcza: Kewin Komar – Ioan-Călin Revenco, Artur Crăciun, Roman Jakuba, Dawid Abramowicz, Hubert Tomalski, Konrad Stępień, Dawid Szymonowicz, Jakov Blagaić, Michal Siplak, Artur Siemaszko. (II połowa) Kewin Komar (59, Michał Perchel) – Patryk Kieliś, Jakub Stec, Łukasz Sołowiej, Piotr Mroziński, Michał Walski, Lee Jin-hyun (80, Wójcik), Wojciech Hajda, Jakub Serafin (58, Kogut), Thiago, Mateusz Radecki. Trener: Tomasz Tułacz.