Drużyna Klub

Decyzje kadrowe ŁKS | Rozwiązanie kontraktów

04.07.2024

04.07.2024

Decyzje kadrowe ŁKS | Rozwiązanie kontraktów

Łukasz Grochala | Cyfrasport

Bartosz Szeliga, Mieszko Lorenc, Marcin Flis, Maciej Śliwa i Adrian Małachowski nie są już piłkarzami ŁKS-u. Klub skorzystał z opcji rozwiązania kontraktów z wymienionymi zawodnikami.

Bartosz Szeliga spędził w Łodzi trzy ostatnie sezony. W barwach ŁKS-u rozegrał 87 oficjalnych spotkań i zdobył 7 goli. W 2023 roku awansował wraz z drużyną do PKO BP Ekstraklasy, a w piłkarskiej elicie pełnił przez pewien czas funkcję kapitana zespołu. Obrońcy, który występował też na skrzydle, w sposób szczególny dziękujemy za grę w zespole „Rycerzy Wiosny”, doceniając jego wkład we wspomniany awans i ważne dla klubu chwile, które stały się jego udziałem.

Mieszko Lorenc dołączył do ŁKS-u jesienią 2019 roku. Tu najpierw występował w rezerwach ŁKS-u (awansował z drugim zespołem do trzeciej ligi), a potem także w pierwszej drużynie, z którą w 2023 roku wywalczył awans do PKO BP Ekstraklasy. W sumie Mieszko Lorenc rozegrał w barwach ŁKS-u 28 meczów i zdobył jedną bramkę, a wiosnę spędził na wypożyczeniu w Wiśle Płock.

Marcin Flis pojawił się w ŁKS-ie przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024. W PKO BP Ekstraklasie rozegrał dla naszego klubu 17 spotkań.

Maciej Śliwa zadebiutował w ŁKS-ie wiosną 2023 roku. Awansował z drużyną do PKO BP Ekstraklasy, w pierwszej drużynie rozegrał w sumie 25 spotkań (1 gol), a dużą część poprzedniego sezonu spędził w drugoligowych rezerwach ŁKS-u (15 meczów i 1 gol).

Adrian Małachowski w pierwszej drużynie rozegrał 8 spotkań (występował też w rezerwach), a na wiosenną część rozgrywek został wypożyczony do Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Wymienionym zawodnikom dziękujemy za reprezentowanie barw ŁKS-u. Każdemu z nich życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej.