Sparing: ŁKS II – Zawisza 1:0

Akademia

13.01.2024

13.01.2024

Piłkarze drugoligowych rezerw ŁKS-u w pierwszym w 2024 roku meczu sparingowym pokonali 1:0 Zawiszę Bydgoszcz po golu Mikołaja Lipienia w końcówce spotkania.

W trakcie sobotniej gry kontrolnej drugiego zespołu Łódzkiego Klubu Sportowego z trzecią w tabeli po rundzie jesiennej drużyną grupy II trzeciej ligi, trener Marcin Pogorzała sprawdził formę dwudziestu dwóch zawodników i chociaż nie wynik był tu najważniejszy, nie może nas nie cieszyć, że łodzianie rozpoczęli tegoroczne granie od zwycięstwa. Dodajmy, że ŁKS II zasłużył na wygraną, bo na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS, gdzie odbyły się sobotnie zawody, był zespołem lepiej operującym piłką i groźniejszym w ataku, zwłaszcza przed przerwą.

Zwycięską bramkę gospodarze zdobyli jednak w drugiej części spotkania. W 80. minucie piłkę zgarnął na skraju pola karnego Mikołaj Lipień. Pomocnik nie zastanawiał się długo, bardzo efektownym i przy tym precyzyjnym strzałem pokonał bezradnego w tej sytuacji golkipera ekipy z Bydgoszczy i to właśnie ta akcja okazała się najważniejszym wydarzeniem pierwszego sparingu.

W ramach przygotowań do piłkarskiej wiosny podopieczni trenera Marcina Pogorzały rozegrają jeszcze sześć gier kontrolnych – tę najbliższą zaplanowano na sobotę 20 stycznia, gdy formę ełkaesiaków sprawdzi w Łodzi Pogoń Siedlce. Wiosenną część rozgrywek 2. Ligi łodzianie rozpoczną w weekend 24-25 lutego wyjazdowym starciem ze Stalą Stalowa Wola.

Mecz sparingowy | ŁKS II Łódź – Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)

• Bramka: 1:0 Mikołaj Lipień (80)

• ŁKS II (I połowa): Tomasz Kucharski – Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, zawodnik testowany, Jowin Radziński, Anton Fase, Jan Jakubczak, Wiktor Kościuk, Aleksander Iwańczyk, Lamine Coulibaly, Łukasz Dynel.
  • ŁKS II (II połowa): Łukasz Bomba – Mateusz Bąkowicz, Piotr Klajnert, Adam Marciniak, Mateusz Książek, Szymon Frakowski, zawodnik testowany (65, Vahe Mnatsakanyan), Mateusz Marczak, Ricardo Goncalves, Mikołaj Lipień, Alan Siwek.
  • Zawisza (I połowa): Jarosław Tkaczyk – Kacper Nowak, Patryk Urbański, Paweł Łydkowski, Mariusz Sławek, Michał Sacharuk, Maciej Kona, Jan Chachuła, Michał Graczyk, Fabian Leonowicz, Sebastian Rugowski.
  • Zawisza (II połowa): Michał Oczkowski – Hubert Jaskuła, Patryk Urbański, Adam Paliwoda, Ołeksandr Horwat, Alan Serwach, Maciej Kona (65, Michał Graczyk), Jan Chachuła (65, Michał Sacharuk), Igor Sobieralski, Krystian Sanocki, Piotr Okuniewicz.