Akademia

Akademia ŁKS U-13 na podium mistrzostw Polski w futsalu

18.12.2023

18.12.2023

Akademia ŁKS U-13 na podium mistrzostw Polski w futsalu

Z czwartych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu wracamy z medalem! Drużyna Akademii ŁKS do lat 13 zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Podopieczni trenerów Michała Wyszkowskiego, Pawła Szymczyka, Daniela Lawerskiego i Aleksandra Cichańskiego w Brzesku, gdzie rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu, rozpoczęli turniej od remisu z Eurobusem UKS SMS, potem przyszło wysokie zwycięstwo nad Mazurem Karczew, a na koniec zmagań grupowych lepszy o jedną bramkę od łodzian okazał się Rekord Bielsk0-Biała.

Młodzi ełkaesiacy zakwalifikowali się do fazy pucharowej, gdzie pokonali Polonię 1912 Leszno, a w półfinale musieli uznać wyższość Śląska Futsal Wrocław, który zresztą wygrał mistrzostwa w tej kategorii wiekowej, pokonując w finale Rekord Bielsko-Biała. W meczu o trzecie miejsce przedstawiciele Akademii ŁKS wygrali z TAF-em Toruń, więc zakończyli rywalizację na najniższym stopniu podium.

Dodajmy, że były to trzecie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu z udziałem reprezentantów Łódzkiego Klubu Sportowego. W przyszłym roku będziemy trzymać kciuki za drużynę Akademii ŁKS rocznika 2012.

Na co dzień nasz zespół U-13 rywalizuje w dwóch ligach – jesienią w I lidze wojewódzkiej D1 Młodzik był liderem, natomiast w II lidze wojewódzkiej C2 Trampkarz, gdzie rywalizuje z drużynami ze starszej kategorii wiekowej podopieczni trenerów Pawła Szymczyka i Daniela Lawerskiego zajęli trzecie miejsce w tabeli.

Drużyna Akademii ŁKS U-13 – 3. miejsce MMP w futsalu:

  • Zawodnicy: Tomasz Falkowski, Adam Godlewski (⚽⚽), Cemil Temel (⚽⚽⚽), Wiktor Nowacki (⚽), Aleksander Kłaczek (⚽), Franciszek Wojciechowski (⚽⚽⚽), Antoni Błaszkiewicz (⚽⚽⚽⚽), Tytus Mendakiewicz (⚽), Szymon Kawka (⚽⚽⚽), Gracjan Pawlukiewicz (⚽⚽), Antoni Szczepaniak (⚽).
  • Trenerzy: Paweł Szymczyk i Daniel Lawerski