Akademia

Akademia ŁKS ze srebrną gwiazdką w programie certyfikacji PZPN

28.12.2023

28.12.2023

Akademia ŁKS ze srebrną gwiazdką w programie certyfikacji PZPN

Podobnie jak w zeszłym roku Akademii ŁKS przyznano srebrną gwiazdkę w najnowszej edycji programu certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przypomnijmy, że program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to projekt skierowany do podmiotów prowadzących piłkarskie szkolenie dzieci. Wyznaczanie standardów pracy z młodzieżą, wsparcie procesu ich szkolenia oraz weryfikacja szkółek – wszystko to mieści się w ramach rzeczonego programu i jest jego celem.

W nowej edycji programu Polskiego Związku Piłki Nożnej i Ministerstwa Sportu i Turystyki przyznano Akademii ŁKS srebrną gwiazdkę, co oznacza, że akademia piłkarska Łódzkiego Klubu Sportowego spełniła szereg kryteriów i gwarantuje wymaganą na tym poziomie jakość szkolenia (program przyznaje certyfikacje na trzech poziomach: brązową, srebrną i złotą gwiazdkę).

– To ważne, że Akademia ŁKS cały czas znajduje się w gronie akademii certyfikowanych, co daje perspektywy na stałe podnoszenie poziomu szkolenie, a przecież ono jest tutaj najważniejsze. Muszę również podkreślić, o czym mówiłem już w zeszłym roku, że Akademia ŁKS, w przeciwieństwie do wielu innych klubów, będzie pracowała w certyfikacji na programie autorskim, więc jedno nie wykluczy tutaj drugiego – mówi dyrektor Akademii ŁKS Krystian Kierach.