Sparing: ŁKS II – Warta Sieradz 3:2

Akademia

08.12.2023

08.12.2023

Piłkarze drugoligowych rezerw ŁKS-u zakończyli 2023 rok wygranym 3:2 sparingowym meczem z Wartą Sieradz. Przygotowania do wiosennej części rozgrywek ełkaesiacy rozpoczną na początku stycznia.

W ubiegły weekend w Chojnicach drugi zespół Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrał ostatni ligowy mecz w tym roku (ełkaesiacy spędzą zimową przerwę na 8. miejscu w tabeli 2. Ligi), z kolei w piątkowy wieczór na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej pożegnał się z 2023 sparingowym spotkaniem z zajmującą 10. miejsce w tabeli grupy I trzeciej ligi Wartą Sieradz.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem lekkiej przewagi podopiecznych trenera Marcina Pogorzały, którą gospodarze udokumentowali dwoma golami autorstwa Jana Kuźmy. Młody pomocnik najpierw zaskoczył bramkarza Warty efektownym uderzeniem z dystansu, a potem zwieńczył trójkową akcję z Janem Łabędzkim i Alanem Siwkiem. I na pierwszego, i na tego drugiego gola ekipa z Sieradza odpowiedziała trafieniami Bartłomiejów: Kręcichwosta i Maćczaka.

W drugiej połowie gra wyraźnie się wyrównała, trzecioligowcy przeprowadzili kilka akcji, które nie przyniosły jednak zmiany wyniku, natomiast łodzianie jedną ze swoich zamienili na zwycięskiego gola. W 51. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr po faulu zawodnika Warty na Alanie Siwku, a Łukasz Dynel pewnym strzałem z rzutu karnego trafił do siatki. Potem jeszcze uratowała nas poprzeczka, z kolei po drugiej stronie boiska bliski szczęścia był Kacper Popławski.

ŁKS II Łódź wygrał sparing z Wartą Sieradz 3:2. Teraz podopieczni trenera Marcina Pogorzały rozpoczną przerwę świąteczną, a na pierwszych zajęciach w 2024 roku spotkają się 4 stycznia. W trakcie zimowych przygotowań rozegramy sześć meczów sparingowych. Wiosenną część rozgrywek 2. Ligi łodzianie rozpoczną w weekend 24-25 lutego wyjazdowym starciem ze Stalą Stalowa Wola.

Mecz sparingowy | ŁKS II Łódź – Warta Sieradz 3:2 (2:2)

• Bramki: 1:0 Jan Kuźma (7), 1:1 Bartłomiej Kręcichwost (25), 2:1 Jan Kuźma (29), 2:2 Bartłomiej Maćczak (38), 3:2 Łukasz Dynel (51 – kar.)
  • Skład ŁKS II: Łukasz Bomba (46, Marcel Matusiak) – Piotr Klajnert, zawodnik testowany (46, Igor Lambrecht), zawodnik testowany, Mateusz Książek, Mikołaj Lipień (60, Adam Kajszczak), Jan Jakubczak (46, Mateusz Marczak), Jan Kuźma (46, Vahe Mnatsakanyan), Jan Łabędzki (46, Aleksander Iwańczyk), Łukasz Dynel (60, Szymon Frakowski), Alan Siwek (60, Kacper Popławski). Trener: Marcin Pogorzała.