Aktualności

2. Liga: Pożegnanie z jesienią

-1
01 / 12 / 2023

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Piłkarską jesień drugoligowe rezerwy ŁKS-u pożegnają w Chojnicach. W 20. kolejce tych rozgrywek ŁKS II Łódź zmierzy się w sobotę z Chojniczanką.

Kilka miesięcy temu właśnie domowym meczem z Chojniczanką, wygranym w dramatycznych okolicznościach 3:2 (łodzianie przez kilkadziesiąt minut grali w osłabieniu, musieli odrabiać straty, a zwycięskiego gola po strzale Jędrzeja Zająca zdobyli w doliczonym czasie gry) nasze rezerwy rozpoczęły marsz w górę drugoligowej tabeli. Beniaminek przed ostatnią serią spotkań w tym roku (i zarazem trzecią kolejką rundy rewanżowej) zajmuje wysokie 5. miejsce w tabeli, czyli to gwarantujące na koniec sezonu udział w barażach, więc tę udaną w wykonaniu ełkaesiaków jesień znakomicie byłoby zwieńczyć pozytywnym akcentem.

Będzie mógł w tym pomóc Aleksander Ślęzak, który odcierpiał już karę za nadmiar żółtych kartek, natomiast w kadrze meczowej z tego samego powodu (cztery żółte kartki na koncie) zabraknie Jędrzeja Zająca (znajdzie się w kadrze meczowej pierwszego zespołu na sobotnie starcie ze Stalą Mielec w PKO PB Ekstraklasie) i Jana Kuźmy.

Oczywiście o sukces w Chojnicach nie będzie łatwo. Nasz sobotni rywal zajmuje 8. miejsce w tabeli z zaledwie punktem straty do łodzian, co więcej w tym sezonie na własnym boisku radzi sobie bardzo przyzwoicie, czego dowodem tylko jedna domowa porażka, cztery remisy i cztery zwycięstwa, w tym chociażby bardzo wysokie nad Radunią Stężyce (5:1).

Początek spotkania 20. kolejki 2. Ligi: Chojniczanka Chojnice – ŁKS II Łódź w sobotę (2 grudnia) o godz. 14.30. Kibicom ŁKS-u polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

Przypominamy, że piłkarze ŁKS III Łódź zakończyli już w tym roku zmagania w czwartej lidze i spędzą zimę na 11. miejscu w tabeli. Już wkrótce na łamach naszej strony przedstawimy podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu podopiecznych trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego.Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny