Aktualności

2. Liga: ŁKS II – Wisła Puławy 2:1

9
26 / 11 / 2023

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Rezerwy ŁKS-u pożegnały się ze stadionem Króla w 2023 roku bardzo ważnym zwycięstwem. W 19. kolejce 2. Ligi druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego pokonała 2:1 Wisłę Puławy po dwóch golach Oskara Koprowskiego z rzutów karnych.

Pierwsza połowa starcia drużyn, które w tym sezonie drugoligowych rozgrywek już zasiadały na fotelu lidera, a przed 19. serią spotkań zajmowały 8. (ŁKS II Łódź) i 12. miejsce w tabeli (Wisła Puławy) upłynęła pod znakiem gry, którą zwykliśmy określać tzw. walką w środkowej strefie boiska. Więcej do powiedzenia mieli gospodarze, rzadziej inicjatywę przejmowali goście z województwa lubelskiego, choć pod samymi bramkami działo się niewiele.

Warto tu odnotować jedynie bardzo efektowny strzał z powietrza Mateusza Bąkowicza z 25. minuty, z którym doskonale poradził sobie bramkarz Wisły oraz nieudaną dobitkę Jana Kuźmy. W odpowiedzi czujność Tomasza Kucharskiego sprawdzili Dawid Retlewski i Krystian Puton, a pozostałe nieźle zapowiadające się akcje (przede wszystkim ełkaesiaków) w porę powstrzymywały dobrze w tej odsłonie zorganizowane defensywy obu zespołów (w tej naszej w niedzielny wieczór ze względu na kartki zabrakło kapitana Aleksandra Ślęzaka).

W trakcie przerwy i kilka minut po niej trener Marcin Pogorzała zdecydował się na serię zmian i był to strzał w dziesiątkę. Na boisku pojawili się Mieszko Lorenc, Jędrzej Zając, Antoni Młynarczyk oraz Łukasz Dynel i to po akcji tych dwóch ostatnich nasze rezerwy wywalczyły po upływie godziny gry rzut karny (w pole karne zagrywał młody pomocnik, a niezgodnie z przepisami został zatrzymany napastnik), którego na gola pewnym strzałem zamienił niezawodny w tym elemencie gry Oskar Koprowski (1:0). Co więcej chwilę po tym goście musieli radzić sobie w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Maksymiliana Tkocza (pierwszą obrońca Wisły obejrzał za faul na Łukaszu Dynelu, po którym sędzia wskazał na wapno, drugą – już sto dwadzieścia sekund po bramce dla łodzian – za przewinienie na Nelsonie Balongo).

Od tego momentu jeszcze wyraźniej zarysowała się przewaga gospodarzy, w szesnastce przyjezdnych jeszcze kilkukrotnie doszło do zamieszania (bliski szczęścia był m.in. Łukasz Dynel), niestety żadnej z okazji łodzianie nie zdołali wykorzystać i co gorsza w końcówce spotkania zostali za to ukarani – w 84. minucie Krystian Puton znalazł w polu karnym łodzian Kamila Kargulewicza, a ten doprowadził do wyrównania (1:1).

Szczęście w nieszczęściu ta niespodziewana strata gola nie zdeprymowała ełkaesiaków. Gospodarze przepuścili szturm na bramkę – najpierw z bliska tuż obok słupka główkował Oskar Koprowski, potem Antoni Młynarczyk trafił w poprzeczkę, dobitkę Oskara Koprowskiego zatrzymał jakimś cudem golkiper, a chwilę po tym jeden z zawodników Wisły zagrał piłkę ręką, więc sędzia znów podyktował jedenastkę i znów obrońca Łódzkiego Klubu Sportowego nie zawiódł, zdobywając gola na wagę trzech bardzo ważnych punktów.

ŁKS II wygrał swój ostatni domowy mecz w 2023 roku. Podopieczni trenera Marcina Pogorzały zakończą tegoroczne zmagania w 2. Lidze wyjazdowym spotkaniem z Chojniczanką Chojnice, który zaplanowano na sobotę 2 grudnia.


19. kolejka 2. Ligi / ŁKS II Łódź – Wisła Puławy 2:1 (0:0)

  • Bramki: 1:0 Oskar Koprowski (64 – kar.), 1:1 Kamil Kargulewicz (84), 2:1 Oskar Koprowski (90 – kar.)
  • Żółte kartki: Zając,Goncalves, Kuźma, Młynarczyk, Sławiński (ŁKS II), Puton, Tkocz (Wisła)
  • Czerwona kartka: Tkocz (66)
  • Sędzia: Aleksander Borowiak (Poznań)

Składy:

  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Jakub Pawłowski, Oskar Koprowski, Jowin Radziński, Jędrzej Zając, Adrian Małachowski (46, Mieszko Lorenc), Jan Kuźma (86, Yuya Kamon), Ricardo Goncalves (62, Łukasz Dynel), Grzegorz Glapka (61, Antoni Młynarczyk), Nelson Balongo (79, Oliwier Sławiński). Trener: Marcin Pogorzała.
  • Wisła: Paweł Łakota – Oskar Przywara, Radosław Seweryś, Maksymilian Tkocz, Danian Pawłas, Janusz Nojszewski (79, Kacper Szymanek), Krystian Puton, Kamil Kumoch (70, Adam Gałązka), Robert Janicki (70, Damian Kołtański), Mateusz Klichowicz, Dawid Retlewski (79, Kamil Kargulewicz). Trener: Michał Piros.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny