Akademia

2. Liga: Chojniczanka – ŁKS II 3:2

02.12.2023

02.12.2023

2. Liga: Chojniczanka – ŁKS II 3:2

fot. Mateusz Słodkowski / Cyfrasport

Dużo goli, emocji i momentami niezłej gry, niestety w Chojnicach zabrakło najważniejszego. W 20. kolejce 2. Ligi rezerwy ŁKS-u przegrały 2:3 z Chojniczanką. To był ostatni ligowy mecz łodzian w tym roku.

Już kilka sekund po rozpoczęciu gry oko w oko z golkiperem ósmej przed tą kolejką Chojniczanki stanął Ricardo Goncalves i chociaż pojedynek ten przegrał, był to dowód na to, że łodzianie nie zamierzają w Chojnicach zadawalać się byle zdobyczą. Staraliśmy się grać w Chojnicach odważnie i szybko, na pewno nie ustępowaliśmy też rywalowi pod względem boiskowego zaangażowania.

Co prawda w pierwszym kwadransie spotkania nieco więcej działo się pod naszą bramką, a Michał Kołba musiał interweniować najpierw po kąśliwym uderzeniu z kilkunastu metrów Marcina Koziny, a potem po strzale głową z bliskiej odległości Tomasza Mikołajczaka, ale w 18. minucie futbolówka znalazła się w siatce bramki miejscowych. Po podaniu Jakuba Pawłowskiego z obrońcami Chojniczanki zatańczył Oliwier Sławiński, a tę swoją efektowną, indywidualną akcję zakończył strzałem, po którym piłka odbiła się jeszcze od rywala i wpadła do bramki (1:0 dla ŁKS-u).

Potem jeszcze raz próbował Ricardo Goncalves (jego strzał zablokował defensor), z kolei po drugiej stronie Michał Kołba obronił kilka strzałów głową, które jednak takiemu doświadczonemu golkiperowi nie mogły zrobić krzywdy (dodajmy, że po jednym z dośrodkowań rywala Aleksander Ślęzak trafił w poprzeczkę naszej bramki). Jedyne co nas naprawdę zmartwiło w pierwszej połowie sobotnich zawodów nie dotyczyło ani gry, ani wyniku, a zdrowia Mateusza Bąkowicza (doznał groźnie wyglądającego urazu), więc pod koniec tej części spotkania zastąpił go Grzegorz Glapka.

Po zmianie stron role niestety się odwróciły i chociaż samo widowisko mogło się nadal podobać, bo nie brakowało w nim i ciekawych starć pod bramką i niezłej momentami gry, tym razem więcej do powiedzenia mieli podopieczni trenera Krzysztofa Brede. Już chwilę po wznowieniu drugiej odsłony i szybkiej akcji prawym skrzydłem Marcina Koziny, bardzo udanie zamkniętej przez Antoniego Prałata, na tablicy wyników widniał remis, a zaraz po tym ten sam piłkarz kropnął z dystansu i korzystając z błędu naszego bramkarza wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Ełkaesiacy nie zamierzali rezygnować. Przez kilka kolejnych minut graliśmy w okolicach bramki Chojniczanka, ale kapitalnie dysponowany tego dnia Damian Primel w świetnym stylu obronił strzały Grzegorza Glapki (z narożnika szesnastki), Oskara Koprowskiego (z ostrego kąta) i Antoniego Młynarczyka (płaskie uderzenie z kilkunastu metrów). W 72. minucie na boisku pojawił się Alan Siwek i drugoligowy debiutant już sto osiemdziesiąt sekund później mógł zdobyć swoją premierową bramkę – nie stało się tak, chociaż młody napastnik uderzył z pierwszej piłki, z dużym wydawałoby się wyczuciem i nawet w światło bramki – na przeszkodzie znów stanął Damian Primel.

Co gorsza, akcja natychmiast przeniosła się po tym na drugą stronę boiska, gdzie Wojciech Szumilas z bliskiej odległości zdobył trzeciego gola dla miejscowych. Straty po dośrodkowaniu Grzegorza Glapki i przytomnym uderzeniu zmniejszył jeszcze niezawodny tej jesieni na drugoligowych boiskach Oskar Koprowski, lecz pomimo starań niczego więcej w Chojnicach łodzianie już nie zdziałali.

ŁKS II przegrał 2:3.  To był ostatni ligowy mecz zespołu trenera Marcina Pogorzały w tym roku. Wkrótce przedstawimy plan przygotowań drużyny do wiosennej części rozgrywek.


20. kolejka 2. Ligi / Chojniczanka Chojnice – ŁKS II Łódź 3:2 (0:1)

  • Bramki: 0:1 Oliwier Sławiński (18), 1:1 Antoni Prałat (49), 2:1 Antoni Prałat (53), 3:1 Wojciech Szumilas (77), 3:2 Oskar Koprowski (81)
  • Żółte kartki: Nowacki, Kozina, Kolesar (Chojniczanka), Młynarczyk, Koprowski (ŁKS II),
  • Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)

Składy:

  • Chojniczanka: Damian Primel – Czesław Raburski, Sebastian Golak, Andrias Edmundsson, Dominik Banach, Marcin Kozina (71, Peter Kolesar), Damian Nowacki, Wojciech Szumilas, Tomasz Mikołajczak (88, Jakub Goliński), Antoni Prałat (84, Kacper Korczyc), Alef Firmino (71, Piotr Giel). Trener: Krzysztof Brede.
  • ŁKS II: Michał Kołba – Mateusz Bąkowicz (41, Grzegorz Glapka), Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Marcel Wszołek, Antoni Młynarczyk (72, Alan Siwek), Jakub Pawłowski, Jan Łabędzki, Ricardo Goncalves (72, Łukasz Dynel), Anton Fase (46, Mikołaj Lipień), Oliwier Sławiński (86, Aleksander Iwańczyk). Trener: Marcin Pogorzała.