Aktualności

Siedem goli Jakuba Piotrowskiego! Victoria Łódź – ŁKS III Łódź 1:11

5
18 / 10 / 2020

fot. Lens Strong

Druga drużyna rezerw ŁKS-u wygrała kolejny mecz na A-klasowych boiskach. Tym razem ełkaesiacy pokonali Victorię Łódź, której strzelili jedenaście goli. Siedem z nich zdobył Jakub Piotrowski.

W sobotę zespół ŁKS III pojechał na stadion łódzkiego CHKS-u, gdzie zmierzył się z Victorią Łódź. Od samego początku meczu na boisku dominował zespół Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego. Pierwszą bramkę zdobył już w 14 sekundzie! – Podanie Szymona Majchrzaka na gola zamienił Jakub Piotrowski. W pierwszej połowie młody napastnik zdobył jeszcze cztery bramki. Przy dwóch kolejnych, które padły przed przerwą Jakub Piotrowski zanotował asysty przy trafieniach Patryka Żaka i Michała Niedźwieckiego. Jedynie w 14. minucie meczu Wiktor Kościuk zdobył gola bez pomocy napastnika ŁKS-u.

Duet trenerski prowadzący ŁKS III w przerwie zmienił tylko bramkarza. Pozyskanego przed sezonem z Zawiszy Bydgoszcz Dominika Stannego zastąpił między słupkami bramki Przemysław Zajączkowski. Pozostałych czterech zmian szkoleniowcy dokonali w 60. minucie spotkania. Do tego czasu Jakub Piotrowski zdążył zanotować szóste trafienie. Siódmego i zarazem swojego ostatniego gola w sobotę napastnik zdobył dwadzieścia minut przed końcem spotkania.

W końcówce meczu jeden z nielicznych kontrataków gospodarzy zakończył się honorowym golem dla miejscowych. To nie był jednak ostatni akord tego spotkania. Jedenastą bramkę dla ŁKS-u pięć minut przed ostatnim gwizdkiem zdobył Łukasz Włodarczyk.

Co ciekawe, druga drużyna naszych rezerw odniosła wysokie zwycięstwo, mimo tego, że jej najlepszy strzelec czyli Bartosz Bargiel został powołany do czwartoligowych rezerw i wraz z zespołem Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera udał się do Działoszyna.

Drużynę Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego czekają jeszcze dwa spotkania w rundzie jesiennej. W najbliższą sobotę młodzi ełkaesiacy wybiegną po raz ostatni na boisko przy Minerskiej, gdzie zmierzą się z LKS Czarnocin. Tydzień później zagrają na wyjeździe z Kolejarzem Łódź.


9. kolejka A Klasy / Victoria Łódź – ŁKS III Łódź 1:11 (0:8)

  • Bramki: 0:1 Jakub Piotrowski (1), 0:2 Wiktor Kościuk (14), 0:3 Patryk Żak (24), 0:4 Michał Niedźwiecki (26), 0:5 Jakub Piotrowski (30), 0:6 Jakub Piotrowski (33), 0:7 Jakub Piotrowski (40), 0:8 Jakub Piotrowski (45), 0:9 Jakub Piotrowski (50), 0:10 Jakub Piotrowski (65), 1:10, 1:11 Łukasz Włodarczyk (86)
  • Skład ŁKS III: Dominik Stanny (46, Przemysław Zajączkowski) – Krystian Gołdyn (60, Oskar Stachurski), Kacper Krus, Michał Niedźwiecki, Szymon Majchrzak – Julian Mordasiewicz, Wiktor Kościuk (60, Marcin Juraś), Łukasz Włodarczyk – Jakub Piotrowski, Patryk Żak (60, Łukasz Jakubiak), Oskar Zborowski (60, Mateusz Suchecki). Trenerzy: Radosław Pęciak i Michał Zientarski.

Autor: Mateusz Żegota


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]