Sebastian Bielichowski z licencją UEFA B

Sebastian Bielichowski z licencją UEFA B

Kolejny nasz szkoleniowiec ukończył ważny kurs trenerski. Sebastian Bielichowski od dziś posiada licencję UEFA B. W sumie w Akademii ŁKS pracuje już szesnastu trenerów z licencją UEFA A oraz pięciu z UEFA B.

W nieodległej przeszłości informowaliśmy o sukcesie Marcina Matysiaka, trenera trzecioligowych rezerw ŁKS-u (otrzymał licencję UEFA Elite Youth), a także Michała Zaparta, zajmującego się szkoleniem bramkarzy w tej samej drużynie, który uzyskał licencję UEFA Goalkeeper B. Dziś dotarła do nas kolejna dobra wiadomość, bo Sebastian Bielichowski, trener Akademii ŁKS zajmujący się szkoleniem golkiperów, uzyskał licencję UEFA B.

Sebastian Bielichowski pracuje w Łódzkim Klubie Sportowym od kilku lat. Specjalizuje się w szkoleniu bramkarzy. Obecnie znajduje się w sztabie trenerskim występującej w klasie okręgowej drugiej drużyny rezerw (ŁKS III Łódź). Dodajmy, że także ten trener prowadzi zajęcia dla golkiperów w ramach akademii NAZERO (jest też pomysłodawcą całego przedsięwzięcia), szkółki partnerskiej Akademii ŁKS i pierwszej takiej akademii dla bramkarzy w województwie łódzkim.

Sebastian Bielichowski ukończył wymagany kurs trenerski i od dziś posiada licencję UEFA B, która uprawnia do prowadzenia jako pierwszy trener zespołów uczestniczących w rozgrywkach od klasy okręgowej do klas niższych oraz zespołów młodzieżowych. W Akademii ŁKS już szesnastu trenerów posiada licencję UEFA A, a pięciu (w tym właśnie Sebastian Bielichowski) – licencję UEFA B.