Krystian Ilnicki z ŁKS U-17: Ważne pół roku

27 / 01 / 2022

– Przed nami pół roku w CLJ i w tym czasie chcemy przygotować zawodników do rywalizacji z zespołami seniorskimi – mówi Krystian Ilnicki, trener bramkarzy występującej w Centralnej Lidze Juniorów drużyny ŁKS U-17.

Krystian Ilnicki (trener ŁKS U-17): Rozpoczynamy fazę przygotowań, w której będziemy zwiększać obciążenia. Rozegraliśmy już dwa sparingi z drużynami seniorskimi (1:2 ze Stalą Głowno i 1:3 ze Zjednoczonymi Stryków), a przed nami kolejne takie sprawdziany. Zebraliśmy doświadczenie i przekonaliśmy się o tym, jaka jest różnica między piłką seniorską a młodzieżową. Przed nami pół roku w CLJ, i w tym czasie chcemy też przygotować zawodników do rywalizacji z zespołami seniorskimi. Grupa zawodników skorzystała ostatnio z zaproszenia trenera Marcina Matysiaka z zespołu rezerw. To było dla nich duże wydarzenie i widać, że dzięki temu nabrali pewności siebie. Sami zresztą przyznali, że trenując i grając  z trzecioligowcami trzeba szybciej grać piłką, jeszcze więcej widzieć na boisku i jeszcze lepiej się komunikować.