Klub

Prezesi o zmianach i przyszłości ŁKS | Konferencja prasowa

01.03.2024

01.03.2024

Prezesi o zmianach i przyszłości ŁKS | Konferencja prasowa

W trakcie piątkowej konferencji prasowej akcjonariusze klubu Tomasz Salski i Dariusz Melon oraz Robert Graf, nowo mianowany wiceprezes ds. sportowych, poinformowali o istotnych zmianach w strukturze klubu i spółki.

Pierwsza z ogłoszonych zmian, o czym zdążyliśmy poinformować nieco wcześniej, dotyczyła powołania na stanowisko wiceprezesa ds. sportowych ŁKS-u Roberta Grafa, który w przeszłości z sukcesami pracował w Warcie Poznań i Rakowie Częstochowa, a teraz rozpoczął swoją misję w naszym klubie.

– Dziękuję za zaufanie. Nie ukrywam, że to dla mnie jedno z większych wyzwań, ale i wyzwanie bardzo ciekawe. Moją rolą będzie zarządzanie całym pionem sportowym i – mówiąc w skrócie – diagnoza: co zmienić, co zostawić w dotychczasowym kształcie, co rozbudować. Teraz potrzebuję czasu, żeby lepiej poznać całą strukturę klubu – powiedział Robert Graf, z którym ŁKS związał się umową obowiązującą do czerwca 2027 roku.

W trakcie konferencji prasowej na stadionie Króla akcjonariusze klubu nie tylko przedstawili wiceprezesa ds. sportowych, ale i poinformowali o innych ważnych zmianach do jakich doszło w strukturze klubu.

Jesienią firma Kramel dołączyła do grona sponsorów klubu, następnie jej właściciel – Dariusz Melon – został akcjonariuszem klubu. Teraz ten ostatni zwiększył swoje zaangażowanie kapitałowe w ŁKS poprzez zakup nowych akcji. Odtąd Tomasz Salski i Dariusz Melon mają po 42 proc. akcji każdy, natomiast 16 proc. akcji należy do pozostałych akcjonariuszy. Wartość teraz zakupionych akcji wynosi ponad 3 mln zł.

– Jesteśmy równoprawnymi akcjonariuszami co do ilości posiadanych akcji. Mówię o tym z wielką satysfakcją, bo żeby urzeczywistniać nasze wyobrażenia o Łódzkim Klubie Sportowym, po prostu potrzebne są dodatkowe środki, a my mamy przecież w pamięci sezon 2019/20 i zdajemy sobie sprawę z obecnej sytuacji, co za tym idzie musimy brać pod uwagę to, co się może wydarzyć w przyszłości – powiedział Tomasz Salski.

Zdanie to podziela Dariusz Melon, który odpowiadając na pytania łódzkich dziennikarzy stwierdził, że tylko gra w Ekstraklasie daje możliwość zbilansowania budżetu, co za tym idzie pozwala myśleć o stabilizacji finansowej.

– Chcemy bezpiecznie funkcjonować w Ekstraklasie. Oczywiście wiemy jak wygląda tabela, ale musimy patrzeć do przodu. Dlatego rozpoczynamy proces przygotowań do dalszego funkcjonowania klubu, bez względu na poziom rozgrywkowy, na którym zagra ŁKS w kolejnym sezonie. Bezpieczeństwo finansowe jest tutaj podstawą. Bez stabilizacji w tym względzie nic nie zrobimy i dlatego tak ważne jest zwiększenie zaangażowania kapitałowego, które ma na celu budowanie stabilności ŁKS-u – stwierdził Dariusz Melon.

– Chcemy, żeby na kluczowych stanowiskach w ŁKS-ie były kompetentne osoby. Prezes Jarosław Olszowy, wiceprezes ds. sportowych Robert Graf i kierownik ds. komunikacji i sprzedaży Michał Frontczak są właśnie takimi ludźmi. Polegamy na nich, a oni mogą liczyć na nasze wsparcie. W naszej gestii, tzn. mojej i Pana Dariusza Melona, czyli głównych akcjonariuszy, będą decyzje dotyczące budżetu. ŁKS jest naszym klubem i nie widzę tutaj zagrożenia związanego z różnicą zdań – dodał Tomasz Salski.

Co ważne, główni akcjonariusze klubu i wiceprezes ds. sportowych zgodnie stwierdzili, że dla nikogo w ŁKS-ie, bez względu na szansę na realizację celu postawionego drużynie przed sezonem, te rozgrywki nie zostały jeszcze zakończone.

– Musimy się przygotowywać dwutorowo. To normalne, że będziemy mieli dwa plany na dwie różne ligi, które wcielimy w życie w zależności od tego, gdzie pierwszy zespół zagra w sezonie 2024/25. Przede wszystkim skupiamy się na pracy – stwierdził Robert Graf.

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę w ramach 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Puszczą Niepołomice (początek spotkania o godz. 12.30).