50 ligowych ze Stalą

27 / 02 / 2024

fot. Michał Stańczyk / Cyfrasport

Blisko trzydzieści lat czekaliśmy na starcie ŁKS-u ze Stalą Mielec w Ekstraklasie. W środę 51. konfrontacja dwukrotnych mistrzów Polski.

• Stal Mielec zadebiutowała w Ekstraklasie 19 marca 1961 roku meczem właśnie z naszym ŁKS-em (1:1).
  • Najwyższe zwycięstwo nad Stalą „Rycerze Wiosny” odnieśli 2 października 1993 roku (5:0). Z kolei w 1973 roku Stal wygrała z ŁKS-em aż 7:0, co jest najwyższym zwycięstwem tego klubu w elicie.
  • Na początku sezonu 1988/1989 ŁKS zremisował ze Stalą w Mielcu 3:3, a wszystkie gole dla ełkaesiaków zdobył debiutujący w ekstraklasie Robert Kozielski, dziś ceniony w środowisku naukowym profesor Uniwersytetu Łódzkiego.
  • Ostatnie zwycięstwo nad Stalą w Ekstraklasie piłkarze ŁKS-u odnieśli 9 września 1995 roku (1:0 po golu Macieja Terleckiego).
  • 20 kwietnia 1996 roku drużyny rozegrały ostatni jak dotąd mecz w elicie (1:1 po golach Marka Saganowskiego i Rafała Domarskiego).
  • Środowy mecz to starcie dwóch zasłużonych klubów. Stal i ŁKS dwukrotni mistrzowie Polski.
  • Po raz ostatni drużyny rywalizowały ze sobą jesienią 2022 roku w Fortuna Pucharze Polski (2:2; w karnych lepsi mielczanie).

Bilans meczów ŁKS-u ze Stalą Mielec

• Meczów w lidze: 50
  • Zwycięstw ŁKS-u | remisów | zwycięstw Stali: 16 | 21 | 13
  • Gole: 56:48 dla Stali