Drużyna

Raport z wypożyczeń | 7-8 września

09.09.2019

09.09.2019

Raport z wypożyczeń | 7-8 września

fot. Artur Kraszewski

Dwóch spośród czterech ełkaesiaków wypożyczonych do klubów z niższych lig zaprezentowało swoje umiejętności w miniony weekend. Najwięcej powodów do uśmiechu miał Mikołaj Maschera, którego drużyna znów wygrała i umocniła się w czołówce tabeli.

W sobotnim meczu 7. kolejki II grupy trzeciej ligi Maschera rozegrał tym razem drugie 45 minut i zaliczył asystę, a jego Kotwica Kołobrzeg pokonała u siebie Bałtyk Koszalin 2:0. Tym samym „Miki” sprawił sobie świetny prezent na przypadające w niedzielę 20. urodziny. Warto dodać, że dla zespołu z Kołobrzegu było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Pozwoliło ono awansować na trzecie miejsce – Kotwica z dorobkiem 15 punktów ustępuje już tylko Raduni Stężyca (17 „oczek”) i KKS-owi Kalisz (19). W najbliższy weekend zespół z nadbałtyckiego kurortu zagra na wyjeździe ze Świtem Skolwin Szczecin, który na razie zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 13 punktów.

Jeszcze bardziej efektowne zwycięstwo  w minioną sobotę odnotowała Unia Janikowo, która na wyjeździe rozbiła Nielbę Wągrowiec 4:1. Niestety, po raz drugi z rzędu tylko rezerwowym bramkarzem Unii był Michał Brudnicki. Najbliższa okazja do powrotu między słupki dla 22-letniego golkipera już w najbliższą sobotę, gdy panikowanie zagrają u siebie z Gromem Nowy Staw. Po siedmiu seriach gier Unia jest dziesiąta z dziesięcioma punktami, a Grom sklasyfikowany jest na 14. pozycji z pięcioma „oczkami”.

W drugiej lidze jako jedyny w stawce na zwycięstwo wciąż czeka Gryf Wejherowo, gdzie w tym sezonie występuje Oskar Koprowski. W ósmej kolejce wejherowianie przegrali na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 1:2, a pochodzący z Głowna obrońca po raz szósty w obecnych rozgrywkach ligowych zaliczył pełne 90 minut. Kolejny mecz Gryf rozegra w niedzielę z Olimpią Elbląg, która jest ósma z 12 punktami (Gryf z zaledwie dwoma „oczkami” zamyka ligową tabelę).

Po raz trzeci w tym sezonie wygrała za to Pogoń Siedlce, do której wypożyczony jest Jakub Romanowicz. „Siara” w pokonanie 3:1 na wyjeździe Bytovii nie miał jednak wpływu, bo cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Wypada dodać, że zwycięstwo pozwoliło siedlczanom odskoczyć od strefy spadkowej i przesunąć się na 12. miejsce w tabeli (z 11 punktami). W dziewiątej kolejce Pogoń ponownie zagra na obcym boisku – tym razem w Polkowicach z miejscowym Górnikiem, który do tej pory wygrał tylko raz i jest 15.