Aktualności

Raport z wypożyczeń | 4-5 lipca

9
06 / 07 / 2020

W miniony weekend w drugiej lidze wygrały wszystkie trzy drużyny, które mają w swoich kadrach zawodników wypożyczonych z Łódzkiego Klubu Sportowego. Z trójki ełkaesiaków na boisku zobaczyliśmy jednak tylko Oskara Koprowskiego.

Oskar Koprowski rozegrał 90 minut w konfrontacji Legionovii z Gryfem Wejherowo, czyli dwóch najsłabszych zespołów tego szczebla rozgrywek, które już wcześniej straciły szansę na utrzymanie się na szczeblu centralnym. „Novia” wygrała to spotkanie 5:2 i była to jej szósta ligowa wygrana w obecnym sezonie. W najbliższą sobotę drużynę z Mazowsza czeka wyjazd do Bytowa na mecz z Bytovią, która wciąż zajmuje szóste miejsce – dające prawo do gry w barażach o miejsce na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Jedną z największych niespodzianek 30. kolejki była wygrana Pogoni Siedlce z otwierającym tabelę Widzewem. Siedlczanie dzięki dwóm golom w ostatnich minutach meczu wygrali 3:1 i do wspomnianej Bytovii tracą raptem dwa „oczka”. Jakub Romanowicz całe spotkanie z dotychczasowym liderem przesiedział jednak na ławce rezerwowych. 19-latek być może dostanie znów szansę pokazania się w najbliższy weekend, gdy biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z nowym numerem jeden w ligowej tabeli – Górnikiem Łęczna.

Na punkt do miejsca premiowanego bezpośrednim awansem do pierwszej ligi zbliżył się GKS Katowice, który w sobotę pokonał na wyjeździe Elanę Toruń 2:1. Ekipie ze Śląska w tym sukcesie nie pomógł jednak Maciej Dampc, który ponownie cały mecz spędził w roli rezerwowego. Następną okazję do wybiegnięcia na boisko 24-letni obrońca będzie miał w niedzielę wczesnym popołudniem, gdy katowiczanie na własnym obiekcie zmierzą się z Widzewem – to spotkanie zapowiada się jako kluczowe dla rozstrzygnięć w górnej części tabeli. Przypomnijmy, ostatnia kolejka drugiej ligi zaplanowana jest na sobotę 25 lipca.

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]