Drużyna

Trzech zawodników odchodzi z ŁKS-u

01.07.2020

01.07.2020

Trzech zawodników odchodzi z ŁKS-u

fot. Artur Kraszewski

Rafał Kujawa, Wojciech Łuczak i Kamil Rozmus nie są już zawodnikami Łódzkiego Klubu Sportowego. Ich umowy, wygasające 30 czerwca bieżącego roku, nie zostały przedłużone.

W rundzie jesiennej obecnego sezonu Kujawa rozegrał dla ŁKS-u 15 spotkań ligowych, w których zdobył cztery bramki (w tym trzy przeciwko Koronie Kielce). Dorobek zawodnika uzupełniają trzy występy w Pucharze Polski, w tym jeden ze strzelonym golem. W poprzednich rozgrywkach niespełna 32-letni napastnik wystąpił w jednym pucharowym boju i  28 ligowych – w trakcie których 10 razy pokonywał bramkarza rywali. Z kolei w sezonie 2017/18, jeszcze w drugiej lidze, Kujawa zaliczył siedem spotkań, podczas których zanotował dwa trafienia do siatki przeciwników. Wcześniej, przypomnijmy, wychowanek ŁKS występował w seniorskich rozgrywkach przy al. Unii w latach 2007-2012.

Rozmus od lutego 2016 roku zagrał w pierwszej drużynie ŁKS-u niespełna 90 meczów, z czego sześć w rundzie jesiennej kończącego się sezonu – po trzy w Pucharze Polski i w PKO Ekstraklasie. Dorobek 26-letniego lewego obrońcy w biało-czerwono-białych barwach uzupełniają ponadto spotkania w okręgowym Pucharze Polski, w trzeciej lidze (48 gier), w drugiej (24) i w pierwszej (5 + jeden występ w Pucharze Polski). Pochodzący ze Szczebrzeszyna defensor ma też na koncie jednego strzelonego gola – jeszcze w trzeciej lidze w wygranym 9:1 meczu z Wartą Działoszyn.

Łuczak był piłkarzem ŁKS-u od stycznia 2018 roku. Od tamtego czasu urodzony w Zgorzelcu pomocnik rozegrał 51 spotkań i zdobył 10 bramek. W rundzie jesiennej sezonu 2019/20 Łuczak cztery razy pojawił się na boiskach PKO Ekstraklasy. W pierwszej lidze w sezonie 2018/19 niespełna 31-letni obecnie piłkarz zaliczył 31 meczów i strzelił w nich dwa gole. A w rundzie wiosennej rozgrywek 2017/18, jeszcze w drugiej lidze, w 15 spotkaniach zdobył osiem bramek – w tym trzy podczas jakże pamiętnej konfrontacji z Siarką Tarnobrzeg.

Panowie, powodzenia na nowym etapie kariery!