Artur i Dominik – dziękujemy!

Drużyna

Artur i Dominik – dziękujemy!

30.06.2020

30.06.2020

Wygasające dzisiaj umowy z Arturem Boguszem i Dominikiem Budzyńskim nie zostaną przedłużone. Oznacza to, że po dwóch latach gry z przeplatanką na piersi przygoda obu zawodników w Łódzkim Klubie Sportowym dobiega końca. Panowie – pięknie dziękujemy za całe serce zostawione w biało-czerwono-białych barwach!

Artur Bogusz dołączył do ŁKS-u 1 lipca 2018 roku. W minionym sezonie w pierwszej lidze rozegrał  19 spotkań. Co ciekawe, każde z nich zaczynał w podstawowej jedenastce. Oprócz wielu udanych interwencji w obronie, Artur przyczynił się też do wywalczenia awansu trzema strzelonymi golami – w potyczkach Wartą Poznań, Odrą Opole i Chrobrym Głogów. Za to w trwających jeszcze rozgrywkach 27-latek wystąpił w 12 meczach PKO Ekstraklasy i dwóch spotkaniach o Puchar Polski. Warto przypomnieć, że jeden z tych pucharowych występów – w Sosnowcu przeciwko miejscowemu Zagłębiu – pochodzący z Łodzi obrońca uświetnił dodatkowo golem i asystą.

Dominik Budzyński jednym z „Rycerzy Wiosny” został 16 lipca 2018 roku. Podczas pierwszego sezonu gry przy al. Unii „Budzik” rozegrał jedno spotkanie w pierwszej lidze oraz jedno w Pucharze Polski, gdy ŁKS był bliski wyeliminowania Lecha Poznań. Mierzący 189 cm wzrostu bramkarz z dobrej strony pokazał się również w drugiej drużynie – zwłaszcza w wygranych 3:0 derbach z Widzewem II. W obecnych rozgrywkach 28-letni wychowanek Lewarta Lubartów zagrał w jednym meczu PKO Ekstraklasy (z Pogonią w Szczecinie), a także dwóch potyczkach o Puchar Polski.

Panowie, wielkie dzięki za wszystkie wspólnie spędzone z ŁKS-em chwile i powodzenia w dalszej karierze!