Bilans młodzieżowców ŁKS w PKO Ekstraklasie

5
05 / 07 / 2020

W bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy w barwach ŁKS-u wystąpiło dotąd pięciu młodzieżowców, którzy na boiskach piłkarskiej elity łącznie rozegrali ponad cztery tysiące minut i zdobyli cztery gole.

Najczęściej na boisku oglądaliśmy 21-letniego Jana Sobocińskiego, który wystąpił w 26 spotkaniach (2215 minut), zdobył dwa gole (w meczach z Lechią Gdańsk i Górnikiem Zabrze) oraz został ukarany w sumie dziewięcioma żółtymi kartkami.

Piętnaście występów w piłkarskiej elicie zaliczył 18-letni Adam Ratajczyk. Młody skrzydłowy w wyjściowym składzie łodzian pojawił się w dziewięciu spotkaniach, rozegrał w sumie 917 minut i zdobył jedną bramkę (piękne trafienie w wygranym 3:2 meczu z Zagłębiem Lubin).

Siedem meczów ma na koncie 20-letni Przemysław Sajdak. Pomocnik zadebiutował w PKO Ekstraklasie w rundzie wiosennej, rozegrał do tej pory 7 meczów (289 minut) i został ukarany dwoma żółtymi kartonikami.

Ostatnim młodzieżowcem na naszej liście z obecnej kadry ŁKS-u jest bramkarz Dawid Arndt. 18-letni golkiper strzegł bramki łodzian w przegranym 0:2 meczu z Wisłą w Płocku. To właśnie w tym spotkaniu na boisku pojawili się wszyscy czterej nasi młodzieżowcy.

Dodajmy, że w obecnym sezonie w rundzie jesiennej występował również Piotr Pyrdoł, który dzisiaj reprezentuje barwy warszawskiej Legii (w ŁKS: 10 meczów w ekstraklasie i 1 gol).