Drużyna

Raport z wypożyczeń | 21 sierpnia

22.08.2019

22.08.2019

Raport z wypożyczeń | 21 sierpnia

Spośród czwórki ełkaesiaków wypożyczonych do klubów z niższych lig, w minioną środę możliwość gry mieli tylko Oskar Koprowski i Jakub Romanowicz. Druga grupa trzeciej ligi, w której występują Michał Brudnicki i Mikołaj Maschera, kolejne mecze rozegra dopiero w najbliższy weekend.

Ze wspomnianej na początku dwójki, która w tym sezonie rywalizuje na poziomie drugiej ligi, nieco więcej powodów do zadowolenia po meczach piątej kolejki może mieć Romanowicz. „Siara” pojawił się na boisku na ostatni kwadrans, a jego Pogoń Siedlce zremisowała bowiem bezbramkowo na wyjeździe z Garbarnią, która przed tym spotkanie zajmowała drugie miejsce w tabeli. Mimo kolejnego zdobytego punktu siedlczanie spadli jednak o jedną lokatę i z dorobkiem pięciu „oczek” są obecnie klasyfikowani na 13. pozycji.

Z kolei Koprowski, który we wszystkich wcześniejszych meczach Gryfa Wejherowo był podstawowym zawodnikiem defensywy, tym razem musiał zadowolić się rolą rezerwowego i na murawie zameldował się dopiero na ostatnie pięć minut. Jego zespół przegrywał już wówczas na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 1:2 i takim właśnie wynikiem zakończyło się to spotkanie. Dzięki wygranej pruszkowianie awansowali na pozycję wicelidera (o jedną bramkę zdobytą więcej wyprzedza ich Stal Rzeszów), natomiast Gryf z jednym punktem dalej zajmuje przedostatnią lokatę i wyprzedza jedynie Stal Stalową Wolę.

Warto dodać, że w najbliższą niedzielę Koprowski i Romanowicz będą mieli okazję zagrać przeciwko sobie – Pogoń podejmuje bowiem Gryfa (początek o godzinie 19:00). Wypada też przypomnieć, że na trzecioligowych boiskach w sobotę Kotwica Kołobrzeg z Mikołajem Mascherą w pomocy zagra na własnym obiekcie z Mieszkiem Gniezno, a Unia Janikowo z Michałem Brudnickim w bramce zmierzy się na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska.