Dziś poznamy rywala ŁKS-u w I rundzie Pucharu Polski [NA ŻYWO]

20 / 08 / 2019

fot. Artur Kraszewski

Już dzisiaj długo oczekiwane przez wszystkich kibiców losowanie pierwszej rundy 66. edycji Pucharu Polski. 64 drużyny staną do walki o wielki finał, który odbędzie się w maju przyszłego roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kto jako pierwszy stanie na drodze „biało-czerwono-białych”?

Transmisję będzie można śledzić na kanale „Łączy Nas Piłka” od godziny 12:00:

W losowaniu biorą udział 64 kluby:

• 16 klubów z PKO Ekstraklasy;
  • 18 klubów z Fortuna 1 Ligi;
  • 10 klubów z II ligi (bez beniaminków i drużyn z miejsc 11-18 z sezonu 2018/2019);
  • 4 zwycięzców rundy wstępnej (drużyny II ligi z miejsc 11-18 z sezonu 2018/2019 po rozegraniu 1 meczu);
  • 16 zdobywców Pucharu Polski w WZPN w sezonie 2018/2019.

Dwa koszyki:

• W pierwszym: 4 kluby – uczestnicy Ligi Mistrzów i uczestnicy Ligi Europy w sezonie 2019/2020 – Piast Gliwice, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Cracovia;
  • W drugim: 60 klubów – pozostałe kluby.

W pierwszej kolejności do 4 klubów z pierwszego koszyka dolosowany zostanie przeciwnik z drugiego koszyka. Następnie rozlosowane zostaną kolejne pary przy użyciu kul tylko z drugiego koszyka.

Gospodarzami meczów 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski są drużyny występujące w niższej klasie rozgrywkowej. W przypadku drużyn występujących w tej samej klasie rozgrywkowej, gospodarzami są drużyny, które podczas losowania danej pary zostały wylosowane jako pierwsze. Jeśli do klubu z pierwszego koszyka zostanie dolosowany klub PKO Ekstraklasy z drugiego koszyka, to gospodarzem jest klub z pierwszego koszyka.

Mecze 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski odbędą się w dniach 24, 25 i 26 września 2019 roku.