Drużyna

Adrian Klimczak przeszedł zabieg ręki

09.08.2019

09.08.2019

Adrian Klimczak przeszedł zabieg ręki

fot. Kamil Kraszewski

Lewy obrońca Łódzkiego Klubu Sportowego, Adrian Klimczak, który doznał urazu podczas ostatniego spotkania ligowego z Lechem Poznań, przeszedł w Klinice Chirurgii Ręki zabieg zespolenia kości prawej dłoni. 22-letniego zawodnika czeka teraz przynajmniej miesiąc przerwy od treningów.

W trakcie badania dynamicznego okazało się, że Adrian doznał złamania palca wskazującego oraz środkowego oraz czwartej kości śródręcza. Były to złamania niestabilne, które wymagały otwartego nastawienia i stabilizacji za pomocą metalu – opowiada dr Rafał Długozima, lekarz Łódzkiego Klubu Sportowego. Teraz czekamy na zdjęcie szwów za 7-10 dni, a dalsze postępowanie będzie uzależnione od stopnia wygojenia tkanki kostnej. Zawodnik cały czas pozostaje pod najlepszą możliwą opieką specjalistów. Mamy nadzieję, że jego powrót do zdrowia będzie przebiegał bez żadnych komplikacji i we wrześniu Adrian wróci do gry – dodaje dr Długozima.