Kolejny utalentowany zawodnik dołącza do ŁKS-u

12 / 08 / 2019

Przemysław Sajdak został nowym piłkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego. Pochodzący z Krosna 19-latek, który ostatnio występował w pierwszoligowej Puszczy Niepołomice, podpisał z „Rycerzami Wiosny” trzyletnią umowę.

Przygodę z futbolem Przemysław Sajdak rozpoczął w zespołach młodzieżowych Karpat Krosno. W pierwszej drużynie tego klubu zadebiutował wiosną 2017 roku podczas trzecioligowego spotkania z Resovią. Do końca sezonu 2016/2017 zaliczył jeszcze jeden występ w ekipie z Podkarpacia, a w kolejnych rozgrywkach zanotował już 17 gier, z czego 11 w podstawowym składzie.

Nagrodą za dotychczasową postawę było dla Sajdaka przejście przed poprzednim sezonem do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. Co ciekawe, jego debiut na zapleczu ekstraklasy przypadł w końcówce meczu z… ŁKS-em, który ełkaesiacy wygrali na wyjeździe 2:0. Później w rozgrywkach 2018/19 Sajdak jeszcze 10 razy pojawił się na boiskach Fortuna 1 Ligi, z czego trzykrotnie od pierwszej minuty. W tym sezonie mierzący 182 cm pomocnik nie zaliczył jeszcze ani jednego ligowego występu.

Inwestycja w Przemka to oczywiście spojrzenie w przyszłość. Młodzi, polscy zawodnicy, pasujący sposobem gry do naszego stylu zawsze będą w kręgu naszych zainteresowań – podkreśla Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego. – Chcemy stworzyć Przemkowi warunki do rozwoju piłkarskiego, jednocześnie dbając o rozwój mentalny. Jesteśmy przekonani o jego potencjale i cieszymy się, że Przemek jest z nami – dodaje Przytuła.