Drużyna

Raport z wypożyczeń | 14-15 września

16.09.2019

16.09.2019

Raport z wypożyczeń | 14-15 września

To nie był udany weekend dla czwórki ełkaesiaków wypożyczonych do klubów z niższych lig. Nie dość, że nie każdy z nich pojawił się na boisku, to jeszcze żadna z ich obecnych drużyn nie zdołała wygrać ligowego spotkania.

W drugiej lidze kolejne 90 minut na środku obrony Gryfa Wejherowo zaliczył Oskar Koprowski. „Gryfici” dobrze zaczęli mecz dziewiątej kolejki z Olimpią Elbląg, bo po kwadransie prowadzili u siebie już 1:0. Później niestety gole strzelali już tylko goście, którzy ostatecznie wygrali 4:1. Dla Gryfa była to już siódma porażka w tym sezonie i z dorobkiem zaledwie dwóch punktów zespół ten zajmuje ostatnie miejsce – tracąc sześć „oczek” do lokaty gwarantującej zachowanie drugoligowego bytu. W dziesiątej serii gier wejherowianie na pewno nie będą faworytem swojego meczu, gdyż na wyjeździe zagrają z wiceliderem – Górnikiem Łęczna.

Z kolei Pogoń Siedlce w miniony weekend zremisowała 1:1 na wyjeździe z Górnikiem z Polkowic. Jakub Romanowicz nie wystąpił niestety w tym spotkaniu. Pozostaje więc liczyć, że „Siara” wróci do składu na najbliższy mecz siedlczan, którzy w sobotę podejmować będą Błękitni Stargard. Na razie Pogoń sklasyfikowana jest na 12. pozycji z 12 punktami i ma trzy punkty straty do miejsca, które premiowane jest grą w barażach o pierwszą ligę.

W II grupie trzeciej ligi zakończyła się świetna seria Kotwicy Kołobrzeg, która po czterech wygranych z rzędu wreszcie znalazła swojego pogromcę. W wyjazdowym meczu ze Świtem Skolwin całe spotkanie rozegrał znów Mikołaj Maschera, lecz jego wysiłki tym razem na niewiele się zdały i zespół z nadbałtyckiego kurortu uległ gospodarzom 1:3. Po tej porażce Kotwica spadła na szóste miejsce i do lidera – KKS-u Kalisz – po ośmiu meczach traci siedem punktów.

Jeden punkt wywalczyła za to Unia Janikowo, bramkarzem której jest Michał Brudnicki. Biało-niebiescy do przerwy przegrywali z Gromem Nowy Staw już 0:3, ale po przerwie potrafili odrobić straty i po pełnym dramaturgii spotkaniu zremisowali 3:3. Szkoda tylko, że po raz trzeci z rzędu 22-letni golkiper poczynania swoich obecnych klubowych kolegów oglądał jedynie z perspektywy ławki rezerwowych. Dzięki temu remisowi Unia utrzymała dziesiątą lokatę w tabeli (ma 11 punktów). Warto dodać, że w najbliższą sobotę „Duma Kujaw” o godzinie 16:00 zagra na wyjeździe z… Kotwicą Kołobrzeg. Jesteśmy bardzo ciekawi, który z ełkaesiaków będzie po tym meczu w lepszych humorach?