Nowa „jedynka” w ŁKS-ie!

Drużyna

Nowa „jedynka” w ŁKS-ie!

13.09.2019

13.09.2019

Nowym bramkarzem Łódzkiego Klubu Sportowego został Arkadiusz Malarz. Doświadczony golkiper, który przez ostatnie lata był zawodnikiem Legii Warszawa, podpisał umowę do końca sezonu 2020/21.

Nowy golkiper „Rycerzy Wiosny” pochodzi z Pułtuska i pierwsze piłkarskie kroki stawiał w tamtejszej Nadnarwiance. Potem 39-letni obecnie zawodnik futbolowe szlify zdobywał w Mazovii Ciechanów, a następnie Bugu Wyszków. Przed sezonem 1998/99 mający 190 cm wzrostu bramkarz trafił do Polonii Warszawa, gdzie spędził półtora roku, ale nie udało mu się zadebiutować w zespole seniorów. Potem, przez kolejne półtora roku, Malarz bronił barw innego stołecznego klubu – Gwardii.

Następnym przystankiem w karierze Arka był Świt Nowy Dwór Mazowiecki, w którym grał przez trzy sezony i to właśnie tam zadebiutował na boiskach ekstraklasy w rozgrywkach 2003/04. Z Mazowsza nowy nabytek ŁKS-u przeniósł się do Wielkopolski, gdzie przez półtora roku występował w Amice Wronki i przez pół roku w Lechu Poznań.

Później Malarz kontynuował karierę w Grecji, gdzie kolejno przywdziewał bluzy takich klubów jak: AO Xanthi, Panathinaikos Ateny, OFI Kreta i AE Larissa. W sezonie 2010/2011 „Malowany” grał w cypryjskim AEL Limassol, a w następnych rozgrywkach wrócił do ojczyzny Homera i związał się umową z Panachaiki GE. Ostatnim natomiast klubem Arka podczas jego siedmioletniego pobytu na południu Europy był cypryjski AS Ethnikós Áchnas.

Po powrocie do kraju Malarz trafił do pierwszoligowego wówczas GKS-u Bełchatów i pomógł temu klubowi w powrocie do Ekstraklasy. Jego przygoda z najwyższą klasą rozgrywkową w barwach górniczego zespołu trwała jedna zaledwie pół roku, gdyż dobrymi występami Arek zapracował sobie na kontrakt z Legią Warszawa. I właśnie w drużynie z Łazienkowskiej przyszło mu się świętować największe sukcesy – trzy tytuły mistrza Polski oraz Puchar Polski. Łącznie na boiskach ekstraklasy Malarz rozegrał dotąd 155 spotkań, z czego 104 w barwach Legii (plus 19 w GKS-ie Bełchatów, 2 w Lechu, 10 w Amice i 20 w Świcie)

– Sytuację Arka monitorowaliśmy od czasu, gdy odszedł z Legii. Rozpoczęcie rozmów miało miejsce na kilka dni przed sytuacją związaną z Michałem Kołbą. Nie będę opisywał, jakim bramkarzem jest Arek, bo każdy, kto śledzi polską piłkę, o tym wie. Umówiliśmy się na dwuletni kontrakt i przez ten okres wraz z Arkiem mamy do zrealizowania kilka celów – mówi Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego. – Przy umiejętnościach, charyzmie, zaangażowaniu i doświadczeniu Arka jesteśmy przekonani, że uda nam się w pełni tego dokonać. Pozyskanie tej jakości piłkarza dla każdego klubu jest bezcenne, więc tym bardziej cieszymy się, że Arek zdecydował się na ŁKS – dodaje Przytuła.

Nowy golkiper ŁKS-u treningi z drużyną rozpocznie na początku przyszłego tygodnia.