Przygotowania do meczu z GKS Bełchatów

30 / 03 / 2021

Sześć treningów, spotkanie z kapelanem łódzkiego sportu, przedmeczowy rozruch i starcie z GKS-em Bełchatów – ełkaesiaków czeka pracowity Wielki Tydzień.

Piłkarze ŁKS-u wrócili z Nowego Sącza w sobotni wieczór, ale już w niedzielę spotkali się na pierwszych po meczu z Sandecją zajęciach. Zabrakło na nich Łukasza Sekulskiego, który doznał urazu nosa w pierwszej połowie starcia z „Biało-Czarnymi” (więcej na temat stanu zdrowia naszego napastnika w osobnym artykule TUTAJ).

W tym tygodniu, którego zwieńczeniem będzie sobotni mecz z ostatnim dziś w tabeli Fortuna 1 Ligi GKS-em Bełchatów, ełkaesiacy wezmą udział w sumie w sześciu jednostkach treningowych. W środę, czwartek i piątek w planie jest po jednym treningu dziennie (czyli tak jak w niedzielę), a na wtorek poza zajęciami na boisku zaplanowano także trening siłowy w grupach.

Dodatkowo, w środę, po przedpołudniowych zajęciach nasi piłkarze z okazji zbliżających się świąt spotkają się z kapelanem łódzkiego sportu, księdzem Pawłem Miziołkiem. Z kolei w sobotnie przedpołudnie, a więc w dniu meczu z GKS-em Bełchatów (początek spotkania o godz. 17) podopieczni trenera Ireneusza Mamrota mają w planie także poranny rozruch.

W sobotnim spotkaniu z GKS-em Bełchatów drużynie nie pomoże Kamil Dankowski, który co prawda odcierpiał już przepisową karę na nadmiar żółtych kartek, ale zmaga się z urazem (skutek starcia w meczu z Zagłębiem Sosnowiec). Zabraknie także Macieja Dąbrowskiego, bo doświadczony obrońca w Nowym Sączu został ukarany ósmą w tym sezonie żółtą kartką. Do dyspozycji trenera Ireneusza Mamrota będzie natomiast Pirulo (Hiszpan pauzował w meczu z Sandecją), z którym ŁKS przedłużył umowę do końca czerwca 2025 roku.