ŁKS przedłużył umowę z Pirulo!

29 / 03 / 2021

Jeden z najbardziej cenionych piłkarzy „Rycerzy Wiosny” dłużej będzie cieszył swoją grą kibiców ŁKS-u. Pirulo parafował w poniedziałek z Łódzkim Klubem Sportowym nową umowę, która obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

Urodzony w Los Barrios zawodnik przygodę z seniorskim futbolem rozpoczął w drugiej drużynie Espanyolu, a następnie reprezentował barwy m.in. Malagi B, CE L’Hospitalet, CE Sabadell, słowackiej FK Senica i bułgarskiego Cherno More.

Latem 2018 roku ofensywnie usposobiony piłkarz trafił do R.B. Linense i to właśnie za sprawą występów w tym klubie zwrócił uwagę Łódzkiego Klubu Sportowego. Na początku czerwca 2019 roku Pirulo związał się kontraktem z dwukrotnym mistrzem Polski, który w tym czasie przygotowywał się do pierwszego po kilku latach przerwy sezonu w ekstraklasie.

W piłkarskiej elicie (sezon 2019/2020) José Antonio Ruiz Lopéz czyli Pirulo rozegrał 32 spotkania, zaliczył pięć asyst i zdobył gola w meczu z Wisłą Kraków, a do tego dołożył trzy występy, asystę i bramkę także w rozgrywkach Pucharu Polski. W bieżących rozgrywkach Hiszpan jest natomiast jednym z najlepszych zawodników ŁKS-u, czego dowodem są 22 mecze (19 w lidze), 10 goli i 7 asyst (w tym pięć w lidze).

Pirulo na półmetku rozgrywek znajdował się ponadto czołówce listy zawodników, którzy mogli się pochwalić w Fortuna 1 Lidze największą liczbą tzw. kluczowych podań, udanych dryblingów (57 udanych na 94 próby, czyli 61 proc.), wygranych pojedynków na ziemi (46 proc.), co więcej okazał się najlepszy wśród zawodników zakwalifikowanych przez autorów raportu InStat na pozycji prawego pomocnika.

– W każdym zespole występuje dwóch-trzech zawodników, którzy robią różnice i których trudno zastąpić. Na pewno takim zawodnikiem dla ŁKS-u jest właśnie Pirulo – mówił kilka dni temu trener Ireneusz Mamrot, opiekun ełkaesiaków.

W poniedziałek Łódzki Klub Sportowy przedłużył umowę z Pirulo. Nowy kontrakt hiszpańskiego skrzydłowego z naszym klubem obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.