Przygotowania do meczów z GKS Bełchatów i Resovią

28 / 09 / 2020

W tym tygodniu Fortuna 1 Liga znów podkręci tempo. W środę ełkaesiacy zmierzą się z GKS-em w Bełchatowie. W niedzielę zagrają na własnym stadionie z Resovią.

Odniesione w niedzielę piąte ligowe zwycięstwo z rzędu (4:1 nad Sandecją Nowy Sącz) to już historia, więc trener Wojciech Stawowy wraz z podopiecznymi uwagę kieruje na środowe spotkanie z GKS-em Bełchatów.

– Wszyscy zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani pod względem fizycznym, w czym ogromna zasługa naszych trenerów od przygotowania motorycznego i sztabu medycznego. Teraz musimy skupić już na środowym spotkaniu z GKS-em Bełchatów – powiedział chwilę po ostatnim zwycięstwie szkoleniowiec ŁKS-u.

Czasu na przygotowanie drużyny do derbów województwa łódzkiego Wojciech Stawowy nie dostanie wiele. Przed łodzianami w poniedziałek i wtorek w sumie dwa treningi, bo już we wspomnianą środę czeka ich wyjazd do Bełchatowa (początek spotkania zaplanowano na godz. 19).

Czwartek, czyli dzień po meczu z GKS-em, sztab trenerski zarezerwował na trening regeneracyjny oraz zajęcia wyrównawcze dla zawodników, którzy w Bełchatowie zaliczą na boisku mniej minut lub w ogóle się na nim nie pojawią.

W piątek i sobotę ełkaesiacy mają w planach każdego dnia po jednym treningu na boisku (w tym m.in. na głównej płycie stadionu przy al. Unii 2), natomiast w niedzielę 4 października zmierzą się w Łodzi z Resovią (początek trzeciego domowego spotkania „Rycerzy Wiosny” w tym sezonie ponownie o godz. 12.40).