„Makroregion to adaptacja”. Przed startem U-19

„Makroregion to adaptacja”. Przed startem U-19

29.02.2024

– Traktujemy makroregion jako adaptację zawodników do tego, jakie wymagania są w ŁKS III, w jaki sposób chcemy grać, jak wygląda organizacja gry – mówi trener Michał Zientarski. W najbliższą niedzielę jego podopieczni, drużyna Akademii ŁKS U-19, rozpoczną w Olsztynie rozgrywki ligi makroregionalnej.

Pierwsze dwie drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego zainaugurowały już wiosenną część ligowych rozgrywek. Niebawem przyjdzie czas na ŁKS III, a już w najbliższą niedzielę 3 marca także na drużynę Akademii ŁKS U-19, stanowiącą bezpośrednie zaplecze naszych czwartoligowców. Co więcej, ten zespół tworzą także młodsi zawodnicy, bo w Akademii ŁKS stawia się akcent na rywalizację ze starszymi.

– Przesuwanie zawodników do naturalna rzecz w Akademii ŁKS. Ci najbardziej wyróżniający się, ci o największym potencjale, dostają szansę w drużynie wyżej. Tak było z Antonim Młynarczykiem, Jędrzejem Zającem, tak teraz się dzieje z Alanem Siwkiem, Mateuszem Książkiem, Szymonem Frakowskim czy Aleksandrem Iwańczykiem. I to samo dzieje się w drugą stronę, tzn. po konsultacji z trenerem drużyn młodszych roczników, dołączają do nas zawodnicy, tworząc z nami środowisko piłkarskie zespołu – mówi trener Michał Zienatarski, który wraz z Mariuszem Zasadą prowadzi zespół do lat 19.

Ełkaesiacy rozpoczną 2024 rok od wyjazdowego starcia ze Stomilem Olsztyn (początek w niedzielę o godz. 14.15). To pierwszy mecz drużyny Akademii ŁKS U-19 w rozgrywkach ligi makroregionalnej w tej kategorii wiekowej, gdzie młodzi ełkaesiacy zagrają dzięki świetnej postawie jesienią i zwycięstwu w lidze wojewódzkiej A1. Dodajmy, że lidze makroregionalnej łodzianie zmierzą się w tym roku ze Stomilem Olsztyn, GKS-em Mamrami Giżycko, Wigrami Suwałki, MOSP-em Białystok, KS-em Ursusem Warszawa, Escolą Varsovia i UKS-em SMS-em Łódź.