Aktualności

2. Liga: Stal Stalowa Wola – ŁKS 1:0

-3
23 / 02 / 2024

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

To nie była udana inauguracja wiosny w wykonaniu drugiej drużyny naszego klubu. W 21. kolejce 2. Ligi rezerwy ŁKS-u przegrały 0:1 na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Lucjan Klisiewicz, a oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę.

Wiosenną premierę drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęła efektowna przewrotka Oskara Koprowskiego, która mogła zaskoczyć bramkarza Stali, choć tutaj skończyło się tylko na strachu miejscowych. Po tym przez chwilę na boisku nie działo się nic godnego uwagi, a gdy kończył się pierwszy kwadrans piątkowych zawodów do pracy zabrali się gospodarze.

W 15. minucie po akcji lewą stroną boiska i przytomnym podaniu Arkadiusza Ziarki do Lucjana Klisiewicza, ten ostatni zwiódł obrońcę ŁKS-u i cały ten atak swojego zespołu zwieńczył skutecznym strzałem. Stal szybko objęła prowadzenie, co więcej chwilę po pierwszym golu mogła podwyższyć prowadzenie. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Tomasza Kucharskiego, bo po strzale z dystansu Jakuba Górskiego i dobrej interwencji naszego bramkarza futbolówka odbiła się od słupka.

ŁKS zaczął nieco lepiej sobie radzić po 20. minucie gry. Obiecująco wyglądała szarża Oliwiera Sławińskiego, a dwa strzały (Jana Kuźmy i Ricardo Goncalvesa) zablokowali obrońcy. Tuż przed upływem drugiego kwadransa sędzia wyrzucił z boiska strzelca goli dla Stali (Lucjan Klisiewicz bardzo ostro sfaulował Jana Łabędzkiego), więc wydawało się, że przez ponad godzinę gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę.

Koniec końców z przewagą jednego zawodnika graliśmy tylko do 66. minuty, gdy sędzia ukarał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką Macieja Śliwę (arbiter w trakcie meczu aż dwunastokrotnie wyciągał kartoniki z kieszeni). Jeszcze przed tym zdarzeniem nasz zespół próbował poderwać m.in. Oskar Koprowski – lecz najpierw piłki po podaniu defensora ŁKS-u nie opanował Oliwier Sławiński, a w drugim przypadku zagranie wzdłuż linii bramkowej nie znalazło żadnego adresata. Groźnie pod bramką Stali było też po indywidualnej akcji i strzale Łukasza Dynela, lecz w tym przypadku górą był golkiper Stali.

ŁKS II Łódź przegrał pierwszy w 2024 roku ligowy mecz 0:1.  W następnej serii spotkań 2. Ligi łodzianie zmierzą się na stadionie Króla ze Stomilem Olsztyn.


21. kolejka 2. Ligi | Stal Stalowa Wola – ŁKS II Łódź 1:0 (1:0)

  • Bramka: 1:0 Lucjan Klisiewicz (15)
  • Żółte kartki: Soszyński, Ziarko, Urban, Górski, Sukiennicki (Stal), Zając, Śliwa, Dynel, Goncalves, Łabędzki (ŁKS II),
  • Czerwona kartka: Klisiewicz (28) – Śliwa (66)
  • Sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała)
  • Widzów: 1600

Składy:

  • Stal: Mikołaj Smyłek – Patryk Zaucha, Jakub Kowalski, Damian Oko, Damian Urban (68, Jakub Banach), Arkadiusz Ziarko (46, Kacper Chełmecki), Jakub Górski (68, Dominik Maluga), Łukasz Soszyński, Olivier Sukiennicki, Adam Imiela (75, Sebastian Strózik), Lucjan Klisiewicz. Trener: Ireneusz Pietrzykowski.
  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Adrien Louveau (60, Aleksander Ślęzak), Oskar Koprowski, Adam Marciniak, Jędrzej Zając (60, Mikołaj Lipień), Jan Kuźma (46, Łukasz Dynel), Jan Łabędzki, Ricardo Goncalves (81, Aleksander Iwańczyk), Maciej Śliwa, Oliwier Sławiński (72, Anton Fase). Trener: Marcin Pogorzała.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny