Akademia

5 marca – Dzień Otwarty Szkoły Marcina Gortata

27.02.2024

27.02.2024

5 marca – Dzień Otwarty Szkoły Marcina Gortata

Szkoła Marcina Gortata zaprasza we wtorek 5 marca na dzień otwarty. Do Waszej dyspozycji będą nauczyciele, trenerzy i dyrekcja, więc to doskonała okazja, żeby przyjrzeć się z bliska tej wyjątkowej placówce od lat udanie łączącej naukę ze sportem.

Dzień otwarty Szkoły Gortata odbędzie się 5 marca w godzinach 17-19 (budynek szkoły znajduje się na rogu ulic Minerskiej i Krakowskiej). W trakcie tego wydarzenia poznacie doświadczoną kadrę pedagogiczną, trenerską i dyrekcję. I dzięki temu będziecie mogli sprawdzić jak pracuje oraz na co stawia się tutaj akcent w procesie edukacji i rozwoju sportowego.

Szkoła założona przez wychowanka ŁKS-u, znanego koszykarza NBA Marcina Gortata, powstała w 2011 roku. Od tego czasu profesjonalna kadra nauczycieli kształci w jej ramach uczniów na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego, stwarzając młodym ludziom możliwość łączenia edukacji z profesjonalnym sportem.

Szkoła Marcina Gortata stawia na zbalansowany rozwój i budowanie planu dnia z myślą o potrzebach młodych sportowców. Tutaj przykłada się wagę zarówno do nauki, jak i zabaw sportowych, równocześnie zapewniając czas na odpoczynek. W procesie edukacji tej placówki ważne jest też budowanie pewności siebie, nauka systematyczności i języków obcych (dodatkowe lekcje, aby zapewnić wsparcie w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, niezbędnych w świecie sportu).

Szkołę Gorata polecamy więc wszystkim dzieciom, które lubią ruch. Każdego dnia oprócz zajęć lekcyjnych dzieci mają też przewidziane zajęcia sportowe. Program sportowy jest realizowany we współpracy z Akademią ŁKS (piłka nożna) oraz klubem sportowym Ad Astra (taniec).

 

W szkole znajduje się m.in. świetlica (w godz. 7-17) i stołówka (z opcją wykupienia obiadów). Szkoła zapewnia pomoc pedagoga, psychologa i logopedy. Czesne wynosi 300 zł miesięcznie.

Dzień Otwarty Szkoły Marcina Gortata

  • wtorek, 5 marca 2024, godz. 17.00-19.00
  • Szkoła Marcina Gortata, ul. Minerska 1/3 w Łodzi

Więcej informacji o szkole znajdziecie na stronie internetowej – szkolagortata.pl/minerska