Aktualności

Przed premierą spektaklu „Maria”. Opowieść o Marii Kwaśniewskiej na małej scenie

1
12 / 05 / 2022

W najbliższy weekend na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi odbędzie się premiera spektaklu „Maria” inspirowanego postacią Marii Kwaśniewskiej, medalistki olimpijskiej i ełkaesianki o fascynującym życiorysie. O spektaklu rozmawiamy z reżyserem przedstawienia Adamem Orzechowskim i aktorką Martą Jarczewską.

Na stronie teatru czytamy m.in.: Teatr Powszechny w Łodzi podczas 28. edycji Festiwalu zaprezentuje prapremierę spektaklu inspirowanego postacią łodzianki Marii Kwaśniewskiej. To postać nietuzinkowa, sportsmenka, medalistka olimpijska, bohaterka wojenna, kobieta, która miała odwagę przeciwstawić się Hitlerowi, ale przede wszystkim osoba, która uratowała setki ludzi od zagłady i która całym swoim życiem starała się zaświadczyć temu, że inny jest równie ważny jak ja sam. Wyimki z jej biografii stanowią dla twórców przedstawienia pretekst do zadania pytania o to, czy można własne życie oddać w pełni innym i czuć się jako indywiduum spełnionym?
Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny