ŁKS odwoła się od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych

11 / 05 / 2022

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nie przyznała licencji klubowi ŁKS Łódź na grę w ekstraklasie w sezonie 2022/2023. Klub postanowił odwołać się od tej decyzji.

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzyła wnioski klubów o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. Po analizie wniosków wraz z załącznikami, Komisja podjęła decyzję o nie przyznaniu licencji na grę w ekstraklasie klubowi ŁKS Łódź.

W związku z tym ŁKS Łódź postanowił się odwołać od powyższej decyzji do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN, na co zgodnie z regulaminem ma pięć dni od doręczenia decyzji.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz wniosek licencyjny w tym roku ma kilka słabszych punktów. Dlatego już w międzyczasie mocno pracowaliśmy nad tym, aby wyeliminować ewentualne zastrzeżenia ze strony Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Większość z nich dotyczy faktu, iż nie zostało zakończone badanie sprawozdań finansowych przez biegłego rewidenta. Proces ten jest na ukończeniu i dlatego jesteśmy przekonani, że w procesie odwoławczym nasz wniosek zostanie zaakceptowany i od strony formalnej nie będzie żadnych przeciwwskazań, aby ŁKS mógł w przyszłym sezonie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi Jarosław Olszowy, prokurent ŁKS Łódź S.A.