Klub

ŁKS odwoła się od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych

11.05.2022

11.05.2022

ŁKS odwoła się od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nie przyznała licencji klubowi ŁKS Łódź na grę w ekstraklasie w sezonie 2022/2023. Klub postanowił odwołać się od tej decyzji.

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzyła wnioski klubów o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. Po analizie wniosków wraz z załącznikami, Komisja podjęła decyzję o nie przyznaniu licencji na grę w ekstraklasie klubowi ŁKS Łódź.

W związku z tym ŁKS Łódź postanowił się odwołać od powyższej decyzji do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN, na co zgodnie z regulaminem ma pięć dni od doręczenia decyzji.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz wniosek licencyjny w tym roku ma kilka słabszych punktów. Dlatego już w międzyczasie mocno pracowaliśmy nad tym, aby wyeliminować ewentualne zastrzeżenia ze strony Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Większość z nich dotyczy faktu, iż nie zostało zakończone badanie sprawozdań finansowych przez biegłego rewidenta. Proces ten jest na ukończeniu i dlatego jesteśmy przekonani, że w procesie odwoławczym nasz wniosek zostanie zaakceptowany i od strony formalnej nie będzie żadnych przeciwwskazań, aby ŁKS mógł w przyszłym sezonie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi Jarosław Olszowy, prokurent ŁKS Łódź S.A.