Klub

Trenerzy po Górnik Polkowice – ŁKS

08.05.2022

08.05.2022

Trenerzy po Górnik Polkowice – ŁKS

Trenerzy Marcin Pogorzała (ŁKS) i Szymon Szydełko (Górnik Polkowice) w trakcie pomeczowej konferencji prasowej skomentowali niedzielne spotkanie, które 2:0 wygrali łodzianie.

Marcin Pogorzała (trener ŁKS-u): Mecz ułożył się według naszego planu i chociaż był bardzo brzydki, najważniejsze, że okazał się dla nas zwycięski, bo bardzo potrzebowaliśmy kompletu punktów. Najważniejszych momentów w tym sezonie mieliśmy kilka. Ten był chyba ostatni i gdybyśmy dziś nie zrealizowali planu, nie byłoby – mówiąc kolokwialnie – co zbierać. To był trudny czas. Ciężko było przełknąć porażki w meczach tak ważnych dla historii tego klubu, więc mam nadzieję, chociaż na pewno nie popadamy w huraoptymizm, że na tym najbliższym mikrocyklu treningowym pojawi się odrobinę więcej uśmiechu.

Szymon Szydełko (trener Górnika): Mieliśmy świadomość tego, że nasza sytuacja w tabeli jest dramatycznie zła i żeby się uratować musiałby wydarzyć się cud, ale postanowiliśmy zachować się w tym wszystkim racjonalnie, stąd taki skład. Z przebiegu meczu ŁKS nie okazał się tak straszny, jak go malują, dlatego mamy do siebie pretensje, że nie zdobyliśmy nawet punktu. W ubiegłym tygodniu ktoś cytując Pepa Guardiole powiedział, że w piłce decydują momenty. I dziś mieliśmy takie momenty, których nie wykorzystaliśmy.