Aktualności

III liga: Pogoń Grodzisk Mazowiecki – ŁKS II 2:1

3
03 / 09 / 2022

W 6. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u przegrali na wyjeździe 1:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Honorową bramkę dla łodzian zdobył Damian Nowacki.

Pierwsza połowa sobotnich zawodów w Grodzisku Mazowieckim upłynęła pod znakiem wyrównanej gry. Nieco częściej na połowę rywala zaglądali zawodnicy piątej w tabeli Pogoni, lecz długo nie przynosiło to efektu. Niestety, w ostatnich sekundach pierwszej części spotkania gospodarze zakończyli swoją akcję dośrodkowaniem z prawego skrzydła na pole karne łodzian, jeden z naszych zawodników zdołał ją wybić, ale ta trafiła wprost na nogę przyczajonego na linii szesnastki Matheusa Diaza Ceschina, który efektownym uderzeniem z woleja trafił futbolówką w okienko bramki strzeżonej przez Michała Kołbę.

Po przerwie łodzianie próbowali odwrócić losy spotkania, co z kolei pozwoliło miejscowym wyprowadzić kilka groźnych kontrataków. W 67. minucie, po jednym z nich, oko w oko z Michałem Kołbą stanął Damian Jaroń i gdyby nie świetny refleks naszego golkipera, już wówczas przegrywalibyśmy różnicą dwóch goli. Napastnik Pogoni doczekał się swojego trafienia w końcówce spotkania.

W 84. minucie po dośrodkowaniu na pole karne Aleksander Ślęzak zagrał piłkę ręką, co nie uszło uwadze arbitra. Rzut karny na gola zamienił właśnie Damian Jaroń i chociaż ełkaesiacy odpowiedzieli błyskawicznie, bo upływie zaledwie dwóch minut (daleki wyrzut piłki z autu Łukasza Dynela i celny strzał głową Damiana Nowackiego po błędzie bramkarza), do remisu nie zdołali doprowadzić.

Piłkarze ŁKS II Łódź przegrali 1:2 w Grodzisku Mazowieckim. W następnej serii spotkań podopieczni trenera Marcina Matysiaka zmierzą się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej z Pelikanem Łowicz.


6. kolejka III ligi (grupa I) / Pogoń Grodzisk Mazowiecki – ŁKS II Łódź 2:1 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Matheus Diaz Ceschin (45), 2:0 Damian Jaroń (84-kar.), 2:1 Damian Nowacki (86)
  • Sędzia: Karol Maj (Świętokrzyski ZPN)

Składy:

  • Pogoń (skład wyjściowy): Mateusz Małecki – Matheus Diaz Ceschin, Jakub Kołaczek, Franco Sarmiento, Damian Jaroń, Jakub Budnicki, Michał Strzałkowski, Kacper Imiołek, Kacper Łoś, Kacper Gzieło, Bartosz Widejko. Trener: Mateusz Dudek.
  • ŁKS II: Michał Kołba – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht, Jowin Radziński (17, Łukasz Dynel) – Jakub Romanowicz (62, Jakub Piotrowski), Maciej Radaszkiewicz (74, Mikołaj Lipień), Wiktor Kościuk (46, Piotr Gryszkiewicz), Damian Nowacki, Jędrzej Zając – Stipe Jurić (46, Błażej Radwanek). Trener: Marcin Matysiak.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny