Aktualności

ŁKS U-15 i ŁKS U-17 rozpoczęły rywalizację w CLJ

2
30 / 08 / 2022

Za nami pierwszy miesiąc rywalizacji dwóch drużyn Akademii ŁKS w Centralnej Lidze Juniorów, czyli ŁKS U-15 i ŁKS U-17. Pierwsze koty za płoty, ale idzie ku lepszemu.

W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów rywalizują dwie drużyny Akademii ŁKS. Jedną z nich jest ŁKS U-17, który składa się z zawodników urodzonych w 2006 roku i młodszych. Część z nich zebrała już niewielkie doświadczenie przy okazji występów w CLJ U-17 i CLJ U-15 w zeszłym sezonie, więc mamy nadzieję, że pomoże to drużynie w trakcie bieżących rozgrywek.

Podopieczni trenerów Jakuba Wróblewskiego i Daniela Figi rozkręcają się z meczu na mecz. Prawda, dwa pierwsze spotkania przegraliśmy, ale w ubiegły weekend nastąpił przełom. W 3. kolejce grupy wschodniej CLJ U-17 łodzianie wygrali ważny mecz z Escola Varsovia i zajmują obecnie 11. miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów na koncie.

Nieco inaczej mają się sprawy z młodszymi kolegami z ŁKS U-15 (rocznik 2008), którzy dotąd nie mieli okazji sprawdzić się w rywalizacji na poziomie Centralnej Ligi Juniorów (w tej kategorii wiekowej mecze trwają 2×40 minut), więc na razie płacą frycowe, w dodatku nie pomaga im też terminarz (pierwsze cztery mecze sezonu rozegramy na wyjeździe).

Podopieczni trenera Bartosza Krymarysa chcą prezentować ciekawy i widowiskowy styl gry, a my jesteśmy pewni, że już niebawem przyniesie to efekt. Na początku rozgrywek ekaesiacy postawili się Legii oraz Polonii Warszawa i chociaż punktów w starciach ze stołecznymi drużynami nie zdobyli (obecnie zajmują 7. miejsce w tabeli), zebrali za swoją postawę sporo pochwał, a to napawa optymizmem.

W najbliższy weekend obie nasze drużyny zmierzą się w CLJ z Jagiellonią w Białymstoku. ŁKS U-17 rozpocznie swój mecz w sobotę o godz. 12, a dwie godziny później zabrzmi pierwszy gwizdek spotkania ich młodszych kolegów.

Wyniki meczów ŁKS U-17 w CLJ:

1. kolejka CLJ U-17 / Korona Kielce – ŁKS Łódź 5:0

  • Skład ŁKS-u: Tymoteusz Ochocki – Kacper Szymański (88, Oliwier Szkudlarek), Miłosz Mielczarek, Miłosz Kamiński, Mateusz Książek – Krystian Malec, Jakub Westwal (88, Mikołaj Kwieciński), Tymoteusz Kunat (63, Alan Siwek), Jan Łabędzki (70, Maksymilian Wojciechowski), Szymon Frakowski (46, Jakub Wojciechowski) – Przemysław Kot (73, Oskar Zawadzki)

2. kolejka CLJ U-17 / Podlasie Biała Podlaska – ŁKS Łódź 2:1

  • Bramka dla ŁKS-u: Miłosz Mielczarek
  • Skład ŁKS-u: Tymoteusz Ochocki – Jakub Wojciechowski, Miłosz Mielczarek, Miłosz Kamiński (22, Maksymilian Wojciechowski), Mateusz Książek – Krystian Malec, Jakub Westwal, Tymoteusz Kunat, Jan Łabędzki, Szymon Frakowski (77, Oskar Zawadzki) – Przemysław Kot (55, Alan Siwek).

3. kolejka CLJ U-17 / ŁKS Łódź – Escola Varsovia 3:2

  • Bramki dla ŁKS-u: Przemysław Kot, Alan Siwek, Igor Jakubowski
  • Skład ŁKS-u: Przemysław Kot – Alan Siwek, Igor Jakubowski) Tymoteusz Ochocki – Jakub Wojciechowski (68, Oskar Zawadzki), Miłosz Mielczarek, Jakub Westwal, Mateusz Książek – Krystian Malec, Maksymilian Wojciechowski (56, Szymon Frakowski), Tymoteusz Kunat, Jan Łabędzki, Alan Siwek – Przemysław Kot (82, Igor Jakubowski).

Sztab szkoleniowy ŁKS U-17: Jakub Wróblewski i Daniel Figa (duet trenerski), Krystian Ilnicki (trener bramkarzy), Igor Pyć (trener przygotowania motorycznego)

Wyniki meczów ŁKS U-15 w CLJ:

1. kolejka CLJ U-15 / Legia Warszawa – ŁKS Łódź 3:1

  • Bramka dla ŁKS-u: Robert Butterworth
  • Skład ŁKS-u: Franciszek Rynkiewicz – Dawid Wawrzyniak, Oskar Durasik, Adam Lesiak (63, Jakub Grzelczak), Marceli Żyłka – Kamil Raźniewski (58, Robert Butterworth), Oskar Walaszczyk (41, Tymon Kuprianis), Antoni Koszur, Filip Kacprzyk (72, Marcel Maschera), Jacek Jasiński (41, Dominik Kaczmarek) – Bartosz Bugała (65, Patryk Michalski).

2. kolejka CLJ U-15 / Polonia Warszawa – ŁKS Łódź 2:1

  • Bramka dla ŁKS-u: Filip Szewczyk
  • Skład ŁKS-u: Jakub Pawlak – Dawid Wawrzyniak (41, Dominik Kaczmarek), Oskar Durasik, Adam Lesiak, Marceli Żyłka – Kamil Raźniewski (41, Jacek Jasiński), Oskar Walaszczyk (63, Fabian Olejniczak), Filip Szewczyk (65, Tymon Kuprianis), Antoni Koszar, Filip Kacprzyk (74, Jakub Grzelczak) – Robert Butterworth (41, Bartosz Bugała).

Sztab szkoleniowy ŁKS U-15: Bartosz Krymarys (I trener), Kacper Modrzejewski (II trener), Paweł Sobczak (trener bramkarzy), Igor Pyć (trener przygotowania motorycznego)Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny