Aktualności

Starcie rezerw na remis. ŁKS II – Jagiellonia II 2:2

5
27 / 08 / 2022

W 5. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u zremisowali 2:2 z drugą drużyną Jagiellonii Białystok. Na gole dla łodzian autorstwa Wiktora Kościuka i Macieja Radaszkiewicza dwukrotnie tuż przed przerwą odpowiedział Maciej Bortniczuk.

W przedmeczowej zapowiedzi zapowiadaliśmy emocje, wspominając o rozegranym w ubiegłym sezonie na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS meczu rezerw ŁKS-u i Jagiellonii zakończonym remisem 3:3 i chyba wyczuliśmy pismo nosem, bo w sobotnie popołudnie w tym samym miejscu też nikt nie narzekał  na nudę.

Już w pierwszej połowie obejrzeliśmy wiele ciekawych akcji i aż cztery gole. Od mocnego uderzenia rozpoczął zawody ŁKS, który objął dwubramkowe prowadzenie. W 9. minucie gospodarze egzekwowali rzut rożny, po dośrodkowaniu na pole karne na bramkę strzeżoną przez Sławomira Ambramowicza uderzył Stipe Jurić i chociaż strzał napastnika zablokowali obrońcy, dobitka Wiktora Kościuka okazała się skuteczna (1:0).

W 39. minucie ełkaesiacy znów zaskoczyli defensywę gości, w czym duża zasługa Ricardo Goncalvesa, który popisał się indywidualną akcją, a następnie wypatrzył w szesnastce Macieja Radaszkiewicza. Napastnik nie zwlekał, huknął z pierwszej piłki, precyzyjnie i z odpowiednią siłą, więc po chwili mógł się cieszyć z kolejnego trafienia w trzeciej lidze.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka do tego momentu radzili sobie doskonale, ale właśnie po zdobyciu drugiej bramki, gdy wydawało się, że przed przerwą nic złego już się im nie przytrafi, stracili koncentrację i co gorsza także dwa gole w odstępie zaledwie kilkudziesięciu sekund. Maciej Bortniczuk dwukrotnie huknął pod poprzeczkę i dwukrotnie Michał Kołba nie miał tu szans na skuteczną interwencję (2:2).

W drugiej połowie więcej z gry nadal mieli łodzianie, lecz w tej części spotkania zabrakło nam skuteczności i odrobiny szczęścia. Łukasz Dynel i Aleksander Ślęzak trafili piłką w poprzeczkę, a i bliski powodzenia był po przerwie także Maciej Radaszkiewicz, którego w ostatniej chwili zablokowali defensorzy Jagiellonii.

Piłkarze ŁKS II Łódź zremisowali 2:2 z drugą drużyną Jagiellonii Białystok i po pięciu meczach mają na koncie pięć punktów. W następnej kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.


5. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Jagiellonia II Białystok 2:2 (2:2)

  • Bramki: 1:0 Wiktor Kościuk (9), 2:0 Maciej Radaszkiewicz (39), 2:1 Maciej Bortniczuk (44), 2:2 Maciej Bortniczuk (45)
  • Sędzia: Karol Maj (Świętokrzyski ZPN)

Składy:

  • ŁKS II: Michał Kołba – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Jakub Tosik, Jowin Radziński – Jakub Romanowicz (65, Łukasz Dynel), Ricardo Goncalves (46, Jędrzej Zając), Wiktor Kościuk (65, Adrian Czypicki), Maciej Radaszkiewicz, Piotr Gryszkiewicz – Stipe Jurić (55, Błażej Radwanek). Trener: Marcin Matysiak.
  • Jagiellonia II (skład wyjściowy):  Sławomir Abramowicz – Michał Ozga, Miłosz Matysik, Hikaru Matsui, Bartosz Wiktoruk, Maciej Bortniczuk, Jakub Lewicki, Paweł Olszewski, Mikołaj Wasilewski, Oliwier Wojciechowski, Maciej Twarowski. Trener: Adrian Siemieniec.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny