Rzutem na taśmę. Legionovia – ŁKS II 2:2

18
21 / 08 / 2022

W 4. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u zremisowali 2:2 na wyjeździe z Legionovią. Dotychczasowy wicelider prowadził już dwoma golami, ale łodzianie w końcówce spotkania uratowali cenny punkt.

O tym, że o punkty w Legionowie nie będzie łatwo wiedzieliśmy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem Anny Adamskiej, arbiter niedzielnego spotkania. Zespół trenera Michała Pirosa był w ubiegłym sezonie bliski awansu do drugiej ligi, a i dobrze rozpoczął kolejną trzecioligową kampanię. Jakby tego było mało przed przerwą gra ełkaesiakom wyraźnie się nie kleiła, co lepsi w tej części zawodów gospodarze wykorzystali w 23. minucie, kiedy Bartosz Mroczek efektownym strzałem głową wykończył składną akcję wicelidera (1:0).

Po zmianie stron nasi piłkarze sprawiali wrażenie lepiej niż w pierwszej połowie zorganizowanych, gra się przez to wyrównała, chociaż nadal miejscowi byli bardzo groźni. Nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania Legionovia wyprowadziła błyskawiczny kontratak, Szymon Wiejak wykorzystał niezdecydowanie łódzkich obrońców, popędził na bramkę ŁKS-u i sprytnym strzałem pokonał Aleksandra Bobka (2:0).

W tym momencie wydawało się, że nic nie uchroni ełkaesiaków przed trzecią w tym sezonie porażką, na szczęście sami piłkarze nie zamierzali rezygnować i pomiędzy 86. a 89. minutą zadali dwa zaskakujące ciosy. Gol kontaktowy, podobnie jak bramka na wagę punktu, to w dużym stopniu zasługa Piotra Gryszkiewicza. Pomocnik ŁKS-u dwukrotnie bardzo dokładnie dośrodkował piłkę ze stałych fragmentów gry (najpierw z rzutu wolnego, następnie z rzutu rożnego), co wykorzystali kolejno Aleksander Ślęzak (2:1) i Damian Nowacki (2:2). Po dwóch celnych strzałach głową naszych piłkarzy futbolówka znalazła się w siatce bramki Legionovii.

Piłkarze drugiego zespołu ŁKS-u rzutem na taśmę wywalczyli w Legionowie cenny punkt i za to należą się im brawa. W następnej kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi nasza drużyna zmierzy się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS z rezerwami Jagiellonii Białystok.

4. kolejka III ligi (grupa I) / Legionovia Legionowo – ŁKS II Łódź 2:2 (1:0)

• Bramki: 1:0 Bartosz Mroczek (23), 2:0 Szymon Wiejak (73), 2:1 Aleksander Ślęzak (86), 2:2 Damian Nowacki (89)
  • Sędzia: Anna Adamska (Mazowiecki ZPN)

• Legionovia (wyjściowy skład): Jan Krzywański – Adam Waszkiewicz, Konrad Zaklika, Dawid Papazjan, Patryk Koziara, Grzegorz Wojdyga, Bartosz Mroczek, Mikołaj Gibas, Piotr Sonnenberg, Kacper Kaczorowski, Bartosz Rymek. Trener: Michał Piros.
  • ŁKS II: Aleksander Bobek- Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Jakub Tosik, Marcel Wszołek – Jakub Romanowicz (83, Łukasz Dynel), Błażej Radwanek (67, Piotr Gryszkiewicz), Vladyslav Okhronchuk (67, Ricardo Goncalves), Damian Nowacki, Javi Moreno (83, Jakub Piotrowski)- Maciej Radaszkiewicz. Trener: Marcin Matysiak.