Akademia

Do punktu zabrakło niewiele. ŁKS II – Unia 1:2

17.08.2022

17.08.2022

Do punktu zabrakło niewiele. ŁKS II – Unia 1:2

W 3. kolejce grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u przegrali 1:2 z Unią Skierniewice. Bramkę dla łodzian zdobył Maciej Radaszkiewicz. Goście trafili dwukrotnie, w tym z rzutu karnego w ostatniej minucie meczu.

W ubiegłym sezonie ełkaesiacy w dwóch starciach z Unią Skierniewice zgarnęli cztery punkty i w środowy wieczór też wydawało się, że nasi piłkarze nie dadzą się pokonać. Niestety, w ostatnich sekundach spotkania sędzia dopatrzył się faulu wprowadzonego na boisko chwilę wcześniej Lamine Coulibaly’ego, arbiter wskazał na wapno, a Damian Mosiejko zdobył dla przyjezdnych zwycięską bramkę.

Szkoda, bo wcześniej w ośrodku treningowym Akademii ŁKS długo pachniało podziałem punktów. Goście objęli prowadzenie w 62. minucie po tym jak Bartłomiej Maćczak z bliskiej odległości pokonał Michała Kołbę, wykazując najwięcej sprytu w trakcie zamieszania w polu karnym łodzian. ŁKS, a konkretnie Maciej Radaszkiewicz, który trafił do siatki po indywidualnej akcji, odpowiedział dziesięć minut później. W 90. minucie, o czym już wspomnieliśmy, podopieczni trenera Dawida Kroczka przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Piłkarze ŁKS-u przegrali na własnym boisku 1:2 z Unią Skierniewice. W następnej kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Legionovią Legionowo.


3. kolejka III ligi (grupa I) / ŁKS II Łódź – Unia Skierniewice 1:2 (0:0)

  • Bramki: 0:1 Bartłomiej Maćczak (62), 1:1 Maciej Radaszkiewicz (73), 1:2 Damian Mosiejko (90 – kar.)
  • Sędzia: Piotr Chojnacki (Warszawa)

Składy:

  • ŁKS II: Michał Kołba – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Damian Nowacki, Jowin Radziński (88, Lamine Coulibaly)- Jakub Romanowicz (46, Łukasz Dynel), Adrian Czypicki (66, Ricardo Goncalves), Jakub Tosik, Piotr Gryszkiewicz (66, Wiktor Kościuk), Jędrzej Zając (66, Błażej Radwanek) – Maciej Radaszkiewicz. Trener: Marcin Matysiak.
  • Unia (wyjściowa jedenastka): Dariusz Krzysztofek – Filip Becht, Konrad Kowalczyk, Damian Mosiejko, Kamil Sabiłło, Bartłomiej Maćczak, Mateusz Szmyd, Paweł Czarnecki, Jakub Bartosiński, Jakub Paciorek, Mateusz Stępień. Trener: Dawid Kroczek.