Udana inauguracja. Concordia – ŁKS II 0:2

7
06 / 08 / 2022

Lepszej premiery trzecioligowej kampanii nie można było sobie wymarzyć. W 1. kolejce tych rozgrywek piłkarze rezerw ŁKS-u pokonali na wyjeździe Concordię Elbląg 2:0.

Ełkaesiacy rozpoczęli pierwszy w sezonie 2022/2023 mecz o ligowe punkty m.in. z Mateuszem Bąkowiczem na prawej stronie obrony, sprowadzonym przed tymi rozgrywkami Ricardo Goncalvesem i Jakubem Tosikiem w środku pola oraz ustawionym na szpicy Maciejem Radaszkiewiczem. Dwóch ostatnich jeszcze przed przerwą wpisało się na listę strzelców, dokumentując w ten sposób przewagę zespołu trenera Marcina Matysiaka.

Premierową bramkę dla rezerw ŁKS-u w nowych rozgrywkach Maciej Radaszkiewicz zdobył już w 9. minucie, wykorzystując dokładne podanie Damiana Nowackiego. Znany z boiskowej nieustępliwości zawodnik zanotował w sobotnie popołudnie jeszcze jedną asystę, bo i on zagrywał piłkę w 33. minucie do Jakuba Tosika, co były reprezentant Polski wykorzystał z zimną krwią.

Concordia, która w ubiegłym sezonie w cuglach wygrała grupę warmińsko-mazurską forBET IV ligi, nie znalazła sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę łodzian. Po przerwie gole nie padły, więc piłkarze ŁKS-u II Łódź zainaugurowali rozgrywki od pewnego dwubramkowego zwycięstwa na boisku beniaminka.

W następną sobotę w ramach 2. kolejki trzeciej ligi łodzianie zmierzą się na wyjeździe z Błonianką Błonie. Cztery dni później (tj. w środę 17 sierpnia) nasze rezerwy zobaczymy na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy okazji spotkania z Unią Skierniewice.

1. kolejka III ligi (grupa I) / Concordia Elbląg – ŁKS II Łódź 0:2 (0:2)

• Bramki: 0:1 Maciej Radaszkiewicz (9), 0:2 Jakub Tosik (33)
  • Sędzia: Sebastian Pakuszewski (Pomorski ZPN)

• Concordia (wyjściowa 11): Szymon Matysiak – Edil de Sousa Barros, Norbert Nestorowicz, Radosław Bukacki, Eryk Jarzębski, Łukasz Kopka, Bari Akubardiia, Hubert Szramka, Tomasz Szawara, Szymon Drewek, Ivan Spychka. Trener: Krzysztof Machiński.
  • ŁKS II: Aleksander Bobek- Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Jowin Radziński – Jakub Romanowicz (60, Łukasz Dynel), Damian Nowacki (60, Wikto Kościuk), Jakub Tosik, Ricardo Goncalves (60, Piotr Gryszkiewicz), Jędrzej Zając (85, Lamine Coulibaly) – Maciej Radaszkiewicz (80, Jakub Piotrowski). Trener: Marcin Matysiak.