Przed sezonem ŁKS II Łódź. W sobotę inauguracja!

Akademia

Przed sezonem ŁKS II Łódź. W sobotę inauguracja!

05.08.2022

05.08.2022

Piłkarze rezerw ŁKS-u już jutro wyjazdowym meczem z Concordią Elbląg rozpoczną zmagania w rozgrywkach trzeciej ligi. Podopieczni trenera Marcina Matysiaka w poprzednim sezonie sprawili nam wiele radości, więc liczymy na powtórkę.

ŁKS II Łódź zakończył ubiegłe rozgrywki na wysokim siódmym miejscu w tabeli z jedenastoma punktami przewagi na strefą spadkową. W sobotę ełkaesiacy rozpoczną nową trzecioligową kampanię, w trakcie której zmierzą się z siedemnastoma drużynami. W 1. kolejce formę łodzian sprawdzi beniaminek – Concordia Elbląg. Pierwszy rywal naszego zespołu w cuglach wygrał forBET IV ligę (grupa: warmińsko-mazurska). Początek sobotniego meczu w Elblągu o godz. 17.

Kadra ŁKS II Łódź:

 • Bramkarze: Aleksander Bobek, Fabian Borysiuk, Tomasz Kucharski, Szymon Łyskawka, Dominik Stanny
 • Obrońcy: Lamine Coulibaly, Wiktor Czerwiński, Michał Koszar, Igor Krzyżanek, Igor Lambrecht, Szymon Matuszko, Jowin Radziński, Aleksander Ślęzak, Jędrzej Zając
 • Pomocnicy: Adrian Czypicki, Ricardo Goncalves, Piotr Gryszkiewicz, Hugo Ista, Mateusz Jastrzembski, Adam Kajszczak, Wiktor Kościuk, Adam Król, Mikołaj Lipień, Jan Łabędzki, Mateusz Marczak, Antoni Młynarczyk, Michał Nowakowski, Jakub Tosik
 • Napastnicy: Łukasz Dynel, Jakub Piotrowski, Błażej Radwanek

Sztab:

 • Marcin Matysiak (trener), Radosław Pęciak (drugi trener), Sebastian Bielichowski (trener bramkarzy), Sebastian Adamczyk (trener przygotowania motorycznego), Paweł Karasiak (fizjoterapeuta), Wojciech Pabjańczyk (kierownik drużyny)


Zmiany w składzie:

 • Odeszli: Michał Karlikowski (Stomil), Dariusz Gmosiński (Sokół Aleksandrów Łódzki), Łukasz Włodarczyk (Pogoń Zdunska Wola), Jan Zareda i Artur Sójka (szukają klubu)
 • Przyszli: Fabian Borysiuk (Podlasie Biała Podlaska), Ricardo Goncalves (Widzew), Hugo Ista (RFC Seraing), Jakub Tosik (ŁKS)


Sparingi (3 zwycięstwa, 1 porażka, gole: 16-7):

 • ŁKS II – Omega Kleszczów 6:1 (Król x2, Łabędzki, Gryszkiewicz, Radwanek, testowany) ZOBACZ SKRÓT
 • Pogoń II Szczecin – ŁKS II 1:4 (Piotrowski x2, Młynarczyk, testowany) ZOBACZ SKRÓT
 • Zawisza Bydgoszcz – ŁKS II 4:2 (Goncalves, testowany)  ZOBACZ SKRÓT
 • ŁKS II – RKS Radomsko 4:1 (Dynel x2, Radaszkiewicz, Gryszkiewicz) ZOBACZ SKRÓT

Początek sezonu:

 • vs. Concordia Elbląg (wyjazd) 6.08 (sobota), godz. 17
 • vs. Błonianka Błonie (wyjazd) 13.08 (sobota), godz. 17
 • vs. Unia Skierniewice (dom) 17.08 (środa), godz. 17

Warto wiedzieć:

 • W rezerwach mogą występować gracze pierwszej drużyny (w tym przypadku – pierwszoligowego zespołu ŁKS-u) dopóki nie rozegrają 5 meczów w Fortuna 1. Lidze.