Fabian Borysiuk zawodnikiem Akademii ŁKS

11 / 07 / 2022

Łódzki Klub Sportowy podpisał umowę z utalentowanym bramkarzem – Fabianem Borysiukiem. Umowa obowiązywać będzie do końca czerwca 2025 roku. 16-letni golkiper będzie trenował w ŁKS II, ale będzie mógł też występować w ŁKS III i w zespołach juniorskich Akademii ŁKS.

Mający ponad 190 cm wzrostu zawodnik w zeszłym sezonie pokazał się z dobrej strony w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17 w barwach TOP 54 Biała Podlaska. Fabian w trakcie wiosennej części zmagań czterokrotnie kończył mecze z czystym kontem, a jego drużyna odniosła tam pięć zwycięstw, zanotowała pięć remisów i poniosła cztery porażki, co dało jej finalnie czwarte miejsce – za Wisłą Kraków, Resovią i Hutnikiem Kraków, a między innymi przed Koroną Kielce, Cracovią i Górnikiem Łęczna.

Dobra dyspozycja Borysiuka nie umknęła też trenerom seniorskiego zespołu Podlasie Biała Podlaska, którzy w ostatniej kolejce trzecioligowych zmagań umożliwili mu debiut na tym poziomie rozgrywek – w meczu przeciwko Wólczance Wólka Pełkińska uzdolniony nastolatek pojawił się na boisku w 85. minucie.

Warto też wspomnieć o tym, że przygoda Fabiana z futbolem jest kontynuacją bogatych rodzinnych tradycji. O ile jego tatę Rafała z występów w Orlętach Radzyń Podlaski i Podlasiu Biała Podlaska może kojarzyć ograniczona grupa kibiców, o tyle wujka Ariela – który ma za sobą 12 występów w reprezentacji Polski oraz grę dla takich klubów jak Legia Warszawa, FC Kaiserslautern, Lechia Gdańska, Queens Park Rangers, Wisła Płock, Sheriff Tyraspol czy Jagiellonia Białystok – zna zapewne każdy sympatyk piłki nożnej w naszym kraju.

Fabian, witamy w Łódzkim Klubie Sportowym i życzymy, aby treningi i gra w biało-czerwono-białych barwach przyczyniły się do tego, żebyś sportowymi osiągnięciami przebił swojego wujka!