Aktualności

Pięciu młodych ełkaesiaków z powołaniami

9
08 / 07 / 2022

Aż pięciu zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego z rocznika 2009 i 2010 otrzymało powołania na Letnią Akademię Młodych Orłów, czyli zgrupowanie dla najlepszych młodych polskich piłkarzy ze wspomnianego rocznika. Zaplanowany w Wałbrzychu na drugą połowę lipca tydzień zajęć pod okiem trenerów z Polskiego Związku Piłki Nożnej to pierwszy krok do znalezienia się w reprezentacji Polski w tej kategorii wiekowej.

Wśród powołanych na lipcowe zgrupowanie znaleźli się: Olaf Zuchora (środkowy obrońca), Oskar Barylski (środkowy pomocnik), Aleksander Michałowski (skrzydłowy), Franciszek Zgoda (ofensywny pomocnik albo napastnik), a także napastnik z rocznika 2009 – Jacek Jasiński, który uczestniczył w zgrupowaniu LAMO w zeszłym roku.

– W powołaniach dla tych zawodników nie ma odrobiny przypadku. Każdy z tych chłopców ma za sobą udany sezon, a co więcej, postawa każdego z nich jest dowodem na to, jak powinno się przykładać do treningów. Ci zawodnicy zdecydowanie zasłużyli na możliwość sprawdzenia się na tle najzdolniejszych rówieśników z całego kraju i tym samym „zapukać” do tworzącej się reprezentacji Polski z tego rocznika. Jako trener jestem niezwykle dumny z tego, że tylu moich podopiecznych znalazło uznanie wśród skautów Polskiego Związku Piłki Nożnej – przyznaje Marcin Krasnopolski, który w Akademii ŁKS odpowiada za rozwój zawodników właśnie z rocznika 2010, czyli pierwszego, który w ośrodku przy ulicy Minerskiej/Krańcowej przechodzi pełny cykl szkoleniowy (od wieku naborowego do ukończenia wieku juniorskiego) według autorskiej koncepcji wypracowanej przez trenerów naszej akademii. Mówiąc inaczej – jest to pierwszy rocznik, który trenuje zgodnie z ujednoliconą metodologią szkolenia dla wszystkich zespołów młodzieżowych.

Wszystkim ełkaesiakom powołanym na tegoroczną edycję Letniej Akademii Młodych Orłów życzymy samych udanych zagrań podczas zgrupowania i trzymamy mocno kciuki, aby ich nazwiska już na stałe zostały w notesach trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej! A ich śladem niech wkrótce idą kolejni zawodnicy z Akademii ŁKS…Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny