Podsumowanie weekendu Akademii (6-7.03)

Podsumowanie weekendu Akademii (6-7.03)

W sobotę boiska w ośrodku treningowym przy ul. Krańcowej tętniły życiem od rana do wieczora. Młodzi gracze ŁKS-u nie zaznali porażki w decydujące fazie okresu przygotowawczego.

Zanim na sztuczne boiska wybiegł ełkaesiacka młodzież, trenerzy najmłodszych grup zorganizowali pod balonem mecz z SPSCH Widzew, który był prawdziwą przygrywką przed derbową rywalizacją przy al. Unii 2. W tym meczu lepsi okazali się podopieczni Pawła Szymczyka i Bartłomieja Gajewskiego, którzy pokonali swoich rówieśników z Widzewa 11:9.

Następnie równo o godz. 11 rozbrzmiały gwizdki sędziego na obu sztucznych boiskach przy ul. Krańcowej, a także na boisku bocznym w Bełchatowie, gdzie z juniorami „Brunatnych” mierzył się ŁKS III. Ci ostatni po dobrym meczu pokonali GKS 7:2, a ozdobą spotkania była bramka Bartosza Bargiela, który strzałem z rzutu wolnego „zdjął pajęczynę” z okienka bramki gospodarzy.

W tym samym czasie w ośrodku ŁKS-u, zespół ŁKS U11 jedynie zremisował 3:3 z Juventusem Toruń. Skuteczniejsi okazali się chłopcy z rocznika 2005. Podopieczni Mariusza Zasady i Jakuba Wróblewskiego pokonali Unię Boryszew 3:0 po dwóch bramkach Kacpra Popławskiego i jednym trafieniu Jana Łabędzkiego.

O godzinie 13:00 zapanowała cisza, bo uwaga młodych ełkaesiaków skupiona była na derbowym starciu w Fortuna 1. Lidze. Nie było jednak czasu na rozprawianie o cudownej przewrotce Ricardinho, gdyż już 15 minut po zakończonych 66. Derbach Łodzi na boisko wybiegły drużyny ŁKS U13 i ŁKS U14.

Podopieczni Bartosza Krymarysa, Kacpra Modrzejewskiego i Oktawiana Maliszewskiego pokonali Tucholankę Tuchola 1:0, po naprawdę wyrównanym meczu. Zwycięskiego gola zdobył Marcel Maschera, tuż przed końcowym gwizdkiem. Łatwiej zwycięstwo przyszło o rok starszym kolegom. ŁKS U14 pokonał Zawiszę Bydgoszcz 6:2.

Sobotę zakończyły dwa mecze o godz. 17. Na jednym boisku ŁKS II okazał się lepszy od rezerw ekstraklasowej Wisły Płock. Jedynego gola w meczu z rzutu karnego zdobył Oskar Koprowski. Pełną relację z meczu można przeczytać TUTAJ. W równolegle rozegranym spotkaniu ŁKS U15 zremisował z Zawiszą Bydgoszcz 2:2.

W niedzielę zagrała tylko jedna drużyna Akademii. ŁKS U12 pojechał do ośrodka Legia Training Center zmierzyć się ze stołeczną drużyną. Mimo ambitnej postawy ełkaesiaków, lepsi okazali się Legioniści, którzy triumfowali 8:4.

Autor: Mateusz Żegota