Klub

Podsumowanie sezonu 2016/17

16.06.2017

16.06.2017

Podsumowanie sezonu 2016/17

Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego,

w ubiegłą środę zakończył się sezon 2016/17, który miał być kolejnym krokiem do osiągnięcia upragnionego celu, jakim jest powrót do Ekstraklasy.

Zdajemy sobie sprawę, jak trudno sympatykom najstarszego łódzkiego klubu zaakceptować to, co wydarzyło się w środowy wieczór w Warszawie. Sport uczy pokory i bądźcie pewni, że z tej surowej lekcji wyciągniemy odpowiednie wnioski. Cel sportowy nie został zrealizowany, ale pragniemy Was zapewnić, że uczynimy wszystko aby wyznaczone zadanie wykonać w możliwie jak najkrótszym czasie.

Ocenę zakończonego sezonu determinuje oczywiście wynik sportowy, pragniemy jednak zauważyć, a przy tej okazji podziękować Wam, bo i bez pomocy kibiców ŁKS-u nie byłoby to możliwe, że w trakcie kilkunastu ostatnich miesięcy zrealizowaliśmy też wiele mniejszych celów i jesteśmy pewni, że w niedalekiej przyszłości przyniesie to klubowi i całej skupionej wokół niego społeczności wymierne korzyści.

Złośliwi uznają to za czczą kurtuazję, ale musimy w tym miejscu podziękować Wam za doping, ogromne zainteresowanie losami klubu, zaangażowanie w rozmaite projekty, konstruktywną krytykę i słowa otuchy, których nie szczędziliście w zakończonym w środę sezonie.

Dziękujemy także wszystkim sponsorom oraz partnerom klubu oraz mamy nadzieję, że nasza współpraca dalej przynosić będzie obu stronom wymierne korzyści.

ŁKS nie jest prywatną firmą, ani własnością kilku osób. O jego sile stanowi skupiona wokół niego społeczność – członkowie zarządu, pracownicy klubu i przede wszystkim kibice, bez których cała nasza praca nie miałaby nigdy większego sensu. A ponieważ jesteśmy pewni, że tylko współdziałanie wszystkich tych grup przynieść może oczekiwany efekt, dalej stawiać będziemy na transparentność, a przy okazji bardzo liczymy na zrozumienie, cierpliwość i wsparcie z Waszej strony.

Jesteśmy otwarci na każdą inicjatywę i każdą pomoc, która przyspieszy proces rozwoju Łódzkiego Klubu Sportowego. Przypominamy, ze każdy może wziąć udział w akcji odbudowy najstarszego łódzkiego klubu. Składająca się z kilkunastu osób grupa skupiona wokół Mariusza Przybyły jest na to najlepszym przykładem.

Na samym końcu pragniemy poinformować sympatyków Łódzkiego Klubu Sportowego i osoby postronne, że klub był przygotowany na grę w drugiej lidze, a systematycznie rozbudowywane struktury i nowe formy przychodu są gwarantem stabilności klubu na najbliższe lata.

Zarząd i pracownicy ŁKS Łódź