Aktualności

Podsumowanie weekendu Akademii (17–18 października)

7
19 / 10 / 2020

Za nami kolejny weekend piłkarskich emocji z udziałem drużyn Akademii ŁKS. Młodzi piłkarze znów stanęli na wysokości zadania i wygrali większość ligowych spotkań.

Najstarsze drużyny Akademii rywalizowały ze zmiennym szczęściem. ŁKS II Łódź tylko zremisował z 15. w tabeli Wartą Działoszyn 3:3, mimo iż w końcówce meczu miał przewagę. Podopiecznym Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera znowu się jednak upiekło, gdyż drugi remis z rzędu zanotował także zgierski Boruta. Więcej o sobotnim spotkaniu rezerw TUTAJ.

Druga drużyna rezerw rozgromiła Victorię Łódź 11:1, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ. Siedem goli w tym starciu zdobył Jakub Piotrowski, który rozegrał najlepszy mecz w rundzie jesiennej. Podopiecznym Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego pozostały do rozegrania dwa spotkania – u siebie z LKS Czarnocin i na wyjeździe z Kolejarzem Łódź.

Zaplecze trzeciej drużyny ŁKS, czyli zespół juniorów starszych przegrał z AKS SMS-em 0:3. Dzięki temu zwycięstwu zespół z ul. Milionowej wyprzedził młodych ełkaesiaków w tabeli. Nasza drużyna zajmuje obecnie 5. miejsce.

Ważne zwycięstwo odniósł zespół U17 (rocznik 2004). Podopieczni Romualda Solarka i Jakuba Wróblewskiego w ośrodku przy ul. Minerskiej pokonali Różę Kutno aż 9:0. Zespół walczący o awans do Centralnej Ligi Juniorów umocnił się na pozycji lidera, tym bardziej że goniący go Widzew przegrał swój mecz. Cztery kolejki przed końcem przewaga ełkaesiaków nad lokalnym rywalem wzrosła do pięciu punktów.

Skromną porażką 0:1 ponieśli piłkarze z rocznika 2006 (U15) w meczu z AKS SMS-em. Podopieczni Radosława Bieniasa i Daniela Figi szybko, bo już w 8. minucie stracili bramkę i ostatecznie nie zdołali odwrócić losów spotkania. Ten rezultat sprawił, że ełkaesiacy spadli na 2. miejsce w lidze, a wyprzedził ich właśnie AKS.

Zespół U14 prowadzony przez ten sam trenerski duet pokonał na Łodziance w małych derbach Łodzi Widzew 2:1. Drużyna z rocznika 2007 z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli z wyraźną przewagą nad rywalami.

Oba zespoły Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa i Oktawiana Maliszewskiego (rocznik 2008) rozegrały w ubiegły weekend mecze wyjazdowe. W spotkaniu z Orłem Łódź triumfowali gracze z przeplatanką na piersi. W Łowiczu młodzi adepci Akademii ŁKS musieli zadowolić się remisem 2:2.

Znacznie lepiej poradził sobie rocznik 2009, z którym trener Michał Zientarski pojechał na mecz do Rąbienia. Miejscowa Victoria nie miała dostatecznych argumentów piłkarskich i uległa 1:7.

Z bardzo dobrej strony pokazały się zespoły Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego. Obie drużyny z rocznika 2010 wysoko wygrały swoje mecze. W lidze jedna z nich pokonała Łódzką Akademię Futbolu 11:5. Jeszcze lepiej wypadli piłkarze z tego rocznika w towarzyskim meczu ze Śląskiem Wrocław, któremu strzelili 10 goli, tracąc przy tym tylko dwa.

Najmłodsze zespoły szkolone przez Jarosława Byczkowskiego i Adama Gołaszewskiego też zanotowały wysokie zwycięstwa nad Iskrą Dobroń i KKS-em Koluszki.


Wyniki weekendowych meczów z udziałem drużyn Akademii ŁKS

 • Warta Działoszyn – ŁKS II Łódź 3:3
 • Skład ŁKS II: Aleksander Bobek – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Tadej Vidmajer – Michał Karlikowski, Jakub Piela, Adrian Czypicki, Mikołaj Lipień (56, Artur Sójka), Adam Król (80, Tomasz Górecki) – Dawid Lebkuchen (86, Bartosz Bargiel). Trenerzy: Marcin Matysiak, Paweł Drechsler.
 • Bramki: 1:0 (6), 1:1 Adam Król (21), 2:1 (32), 3:1 (46), 3:2 Aleksander Ślęzak (53), 3:3 Michał Karlikowski (64)
 • Victoria Łódź – ŁKS III Łódź 1:11 (0:8)
  Skład ŁKS III: Dominik Stanny (46, Przemysław Zajączkowski) – Krystian Gołdyn (60, Oskar Stachurski), Kacper Krus, Michał Niedźwiecki, Szymon Majchrzak – Julian Mordasiewicz, Wiktor Kościuk (60, Marcin Juraś), Łukasz Włodarczyk – Jakub Piotrowski, Patryk Żak (60, Łukasz Jakubiak), Oskar Zborowski (60, Mateusz Suchecki). Trenerzy: Radosław Pęciak i Michał Zientarski.
 • Bramki: 0:1 Jakub Piotrowski (1), 0:2 Wiktor Kościuk (14), 0:3 Patryk Żak (24), 0:4 Michał Niedźwiecki (26), 0:5 Jakub Piotrowski (30), 0:6 Jakub Piotrowski (33), 0:7 Jakub Piotrowski (40), 0:8 Jakub Piotrowski (45), 0:9 Jakub Piotrowski (50), 0:10 Jakub Piotrowski (65), 1:10, 1:11 Łukasz Włodarczyk (86)
 • 2002/2003: UKS SMS Łódź – ŁKS Łódź U18 3:0
 • Skład wyjściowy: Kucharski – Niedźwiecki, Saar, Wąsowski, Juraś, Korzeniewski – Jakubiak,Janik, Suchecki, Podlecki – Bargiel, Walasiak. Grali także: Wojtczak, Mróz, Pabin, Rudnicki. Trenerzy: Radosław Pęciak, Michał Zientarski.
 • 2004: ŁKS Łódź U17 – Róża Kutno 9:0
  Skład ŁKS: Łyskawka – Olczak, Minias (1 gol), Jakubiak (1 gol), Krasowiak – Nowakowski (2 gole), Jakubczak (1 gol), Mucha, Białkowski (1 gol), Miniak – Kominiarczyk. Grali także: Wojtczak, Krzyżanek, Lajter, Misztalski, Siniarski (1 gol), Kułakowski (1 gol), Kobyliński (1 gol). Trenerzy: Romuald Solarek i Jakub Wróblewski.
 • 2006: AKS SMS Łódź – ŁKS Łódź U15 1:0
  Skład ŁKS: Szewczyk – Durczyński, Kwiatkowski, Mielczarek, Książek – Rozmysłowski, Łabędzki, Kunat, M. Wojciechowski, Malec – J. Wojciechowski. Grali także: Birek, Chyliński, Guła, Jakubowski, Krysiak, Majerski. Trenerzy: Radosław Bienias i Daniel Figa.
 • 2007: RTS Widzew – ŁKS Łódź U14 1:2
  Skład ŁKS: Urbańczyk – Szkudlarek, Kunat, Madejak, Miązek – Szymański, Kwieciński, Nawrocki, Król, Frakowski (2 gole)– Siwek. Grali także: Błoch, Karlikowski, Kilian, Maćkowiak, Kabziński, Szubert, Wojtczak. Trenerzy: Daniel Figa i Radosław Bienias.
 • 2008: Orzeł Łódź – ŁKS Łódź U13 0:2
  Skład ŁKS: Nawrocki – Laszczyk, Rusiecki (1 gol), Szefel (1 gol) – Milczarek, Wódka, Kaczmarek, Kowalczyk – Wawrzyniak. Grali także: Rezner, Sobczyk, Salski. Trenerzy: Kacper Modrzejewski, Oktawian Maliszewski i Bartosz Krymarys.
 • 2008: Pelikan Łowicz – ŁKS Łódź U13 2:2
  Skład ŁKS: Wiklak – Durasik, Lesiak, Benlabsir – Olejniczak (1 gol), Kaczmarek, Kuprianis, Grzelczak – Bugała (1 gol). Grali także: Walaszczyk, Nowak. Trenerzy: Kacper Modrzejewski, Oktawian Maliszewski i Bartosz Krymarys.
 • 2009: Victoria Rąbień – ŁKS Łódź U12 1:7
  Skład ŁKS: Gawlik – Wrzesień, Rusik, Lutosławski, Jasiński, Rosiak, Matysiak, Lindner, Michalski. Grali także: Dąbrowski, Dudziński, Orlik. Trenerzy: Bartosz Krymarys, Michał Zientarski i Kacper Modrzejewski.
 • 2010: Łódzka Akademia Futbolu – ŁKS Łódź U11 5:11
  Skład ŁKS: Kubiak (1 gol) – Okruszek (3 gole), Piesztal, Kosyl (1 gol), Szymański (2 gole), Pluta, Pełzowski (4 gole). Trenerzy: Jakub Drzewiecki i Marcin Krasnopolski.
 • 2010: ŁKS Łódź U11 – Śląsk Wrocław 10:2 (sparing)
 • 2011: ŁKS Łódź U10 – KKS Koluszki
  Skład ŁKS: Dębowski – Śnitko, Szczepaniak (1 gol), Tulik (3 gole), Jakubowski (4 gole), Martela, Awęcki (2 gole), Pióro, Szpruch (3 gole), Temel (2 gole). Trenerzy: Bartłomiej Gajewski i Paweł Szymczyk.
 • 2012: ŁKS Łódź U9 – Iskra Dobroń
  Skład ŁKS: Pomarkiewicz (4 gole)– Aluda, Ciemieniewski (6 goli), Fiks ( 7 goli), Rydzewski (6 goli), Domagalski (2 gole), Lindner (1 gol), Piotrowski (2 gole), Żyłowski (2 gole). Trenerzy: Adam Gołaszewski i Jarosław Byczkowski.

Autor: Mateusz Żegota


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]