Aktualności

Panowie, zagrajcie to jeszcze raz!

23
28 / 10 / 2019

Tak się złożyło, że dwa pierwszej największe sukcesy Łódzkiego Klubu Sportowego związane są z meczami przeciwko Górnikowi Zabrze. To właśnie górniczą jedenastkę pokonali 2:1 w finale Pucharu Polski w 1957 roku podopieczni legendarnego Władysława Króla, a rok później po spotkaniu z zabrzanami zapewnili sobie historyczne mistrzostwo Polski. Posłuchaj unikatowych wspomnień związanych z tamtymi potyczkami!

Do spotkania 1/16 finału Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze pozostały już tylko godziny. Przy okazji zbliżającej się konfrontacji z rywalem ze Śląska w niedzielnym magazynie sportowym Radia Łódź, czyli naszego patrona medialnego, można było sobie przypomnieć kulisy wyjątkowych potyczek z drugiej połowy lat 50. Kto nie miał okazji wysłuchać wczoraj wieczorem archiwalnych nagrań, może teraz zrobić nadrobić zaległość.

Mamy nadzieję, że przypomniane przez redaktora Piotra Andrzejczaka opowieści Leszka Jezierskiego, Roberta Grzywocza oraz Józefa Walczaka – czyli nieodżałowanych „Rycerzy Wiosny” – poniosą jutro piłkarzy w biało-czerwono-białych strojach do kolejnego triumfu nad zabrzanami, a kibiców do głośnego i pozytywnego dopingu!

Widzimy się na stadionie i razem walczymy o 1/8 finału Pucharu Polski!


POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]