Drużyna

We wtorek losowanie półfinałów Pucharu Polski okręgu łódzkiego

19.10.2019

19.10.2019

We wtorek losowanie półfinałów Pucharu Polski okręgu łódzkiego

fot. Paweł Ciesielski

22 października przekonamy się, czy w półfinale Pucharu Polski okręgu łódzkiego dojdzie do tzw. małych derbów, czyli meczu rezerw ŁKS-u i rezerw Widzewa. Druga drużyna „Rycerzy Wiosny” może ponadto trafić na Zawiszę Rzgów i KS Sand-Bus Kutno.

W ćwierćfinale podopieczni Pawła Drechslera wyeliminowali LKS Różycę (1:1 po 120 minutach gry i 5:4 w serii rzutów karnych), Zawisza Rzgów pokonała Termy Ner Poddębice 2:0, KS Sand-Bus Kutno również 2:0 wygrał ze Stalą Głowno, a Widzew II zwyciężył Zjednoczonych Stryków 2:1.

Jeśli patrzeć przez pryzmat miejsc zajmowanych aktualnie w rozgrywkach ligowych, najtrudniejszym rywalem dla drugiej drużyny ŁKS-u – czyli 9. zespołu IV ligi, będzie ekipa z Kutna, która w tejże IV lidze jest wiceliderem. Widzew II to lider łódzkiej klasy okręgowej, a klub ze Rzgowa na tym samym poziomie zajmuje trzecie miejsce.

Przypomnijmy, zwycięzcy półfinałów awansują do wojewódzkiej fazy pucharowych rozgrywek, gdzie zmierzą się z przeciwnikami z okręgów: piotrkowskiego, sieradzkiego i skierniewickiego.