Drużyna

Adam Ratajczyk na dłużej z ŁKS-em

10.10.2019

10.10.2019

Adam Ratajczyk na dłużej z ŁKS-em

fot. Paweł Ciesielski

Adam Ratajczyk przedłużył o rok umowę z Łódzkim Klubem Sportowym. Oznacza to, że kontrakt z „Rycerzami Wiosny” urodzonego w Warszawie piłkarza będzie obowiązywał do końca czerwca 2022 roku, czyli przez najbliższe trzy lata.

17-letni „Rataj” trafił do ŁKS-u w czerwcu 2018 roku ze Znicza Pruszków, z którym był związany od początku swojej przygody z futbolem. Przy al. Unii zaaklimatyzował się na tyle szybko, że po rundzie jesiennej sezonu 2018/19 spędzonej w drugiej drużynie ŁKS-u rozpoczął treningi z pierwszym zespołem. Po dobrze przepracowanym zimowym okresie przygotowawczym utalentowany pomocnik zadebiutował w marcu tego roku na zapleczu ekstraklasy – w wygranym 3:0 u siebie meczu z Wartą Poznań pojawił się na boisku na ostatnie sześć minut. Drugi występ Ratajczyka w pierwszej lidze miał miejsce na zakończenie minionych rozgrywek – podczas zremisowanego 3:3 spotkania z Odrą w Opolu zawodnik zagrał przez ostatni kwadrans. Warto też podkreślić, że mierzący 176 cm wzrostu piłkarz w międzyczasie otrzymał też powołanie na konsultację reprezentacji Polski do lat 17, a ponadto miał duży wkład w awans drugiej drużyny do IV ligi.

W bieżącym sezonie Ratajczyk zdążył się już pokazać przez osiem minut w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski (ŁKS wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 3:0), a ponadto należał do wyróżniających się graczy ŁKS-u II na szczeblu czwartoligowym. Czterokrotnie Adam był też w kadrze meczowej na spotkania PKO Ekstraklasy.

Przedłużenie umowy z ŁKS to dla mnie przede wszystkim wielki zaszczyt, bo mogę uczestniczyć w odbudowie jednej z piłkarskich legend. Traktuję to więc w kategoriach niezwykłego wyróżnienia i docenienia mojej ciężkiej pracy. Stanowi to dla mnie ponadto motywację do tego, by nadal się rozwijać i nigdy się nie poddawać – powiedział zawodnik po podpisaniu nowej umowy.

Rozwój Adama przebiega prawidłowo. Zarówno nauka w Szkole Gortata, jak i strona sportowa są pod naszą kontrolą – podkreśla Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego. – Jeszcze 1,5 roku temu Adam biegał po juniorskich boiskach mazowieckiej ligi wojewódzkiej. Dziś ma za sobą debiut w pierwszej lidze i jest bliski debiutu w ekstraklasie. Adaś wykonał olbrzymią pracę i razem z nim oraz jego rodzicami wyznaczamy sobie kolejne cele, które wspólnie na pewno zrealizujemy – dodaje Przytuła.

Adam, gratulujemy przedłużenia umowy i życzymy wielu goli oraz asyst w PKO Ekstraklasie!